Показать сообщение отдельно
Старый 19.08.2020, 18:27   #625
niko
Бывалый
 
Аватар для niko
 
Регистрация: 04.06.2013
Пчелостаж: 4
Пчелосемей: 5
Ульи: Лежаки
Адрес: Україна, Кільченський заказник
Возраст: 68
Сообщений: 2,143
Сказал(а) спасибо: 1,982
Поблагодарили 1,550 раз(а) в 155 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 15
Сказали "Не согласен!" 15 раз(а) в 6 сообщениях
Файловый архив: 25
Закачек: 0
Вес репутации: 395
niko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Осенний слет пчел

Добрий день шановне панство.

Яка Ваша думка?
Уже другий рік поспіль у середині серпня злітають рої, спіймані 1 - 2 місяця до цього. Зразу скажу - кліща у сім‘ях немає. Рої обробляються і контроль за наявністью кліща системний (маю небагато вуликив і маю час).

Хронологія така:

Роїловки зроблені під рамку Дадан і до цього зловлені рої пересажувалися у вулики з рамкою дадан і при цьому зльотів не було. У минулому році зробив собі три вулика з очерету на українську рамку і вирішив заселити їх роями.

Перший рій заселявся минулого року у липні. Сила біля 4 рамок при переселенні на рамках був разновіковий розплід, тому рій переселявся з рамками роївні - рамки переверталися на 90 грд та кріпилися в українському вулику. Для відстройки підставлялась одна навощинена українська рамка. Вощину бджоли зразу почали відстраювати, але повільно, а засів продовжували робити на рамках з роївні. Через місяць, коли вже з‘явилась молода бджола і вона обліталась у вулик добавилась ще одна вощина і так як медозбір уже закінчився, а собі меду у зиму вони наносили мало - почалася підкормка медовою ситою... і рівно через 5 днів після початку підкормки сім‘я злетіла повніст’ю залишив п‘ятаки печатки та мед.

Аналіз причини зльоту у тому році показав наймовірну причину - магнітні силові лінії, які могли проходити через вулик. Причини для цього були.

Цього року рій був спійманий у середині червня. Сила рою також біля 4 рамок і переселення в український вулик робилося аналогично. Тільки вулик був інший і в другому місті. Рій розвивався непогано, але того меду що носили, хватало тільки на розвиток, тому на початку серпня почав підкормку маломедними рамками від інших сімей, які поставив за перегорідку. Але у неділю (знову через 5 днів ) - сім‘я злетіла. Залишила у вулику нелітню бджолу, біля рамки разновікового розплоду - від однодневних яєць до печатки і мед. І не одного маточника. Бджоли, що залишилися потягли свіщевий маточник і продовжують годувати лічинки.

Тепер розумію, що аналіз прошлого року мабуть був невірний.

Мої догадки:

1. Рої ловилися на одному напрямку і могли бути такими від роду.

2. Перевернуті рамки дадана в українському вулику, на яких сім‘я практично йшла в зиму - не задовільняли бджіл для якісної зимовки.

3. Вулики з очерету їм не підійшли. Але в такому самому вулику з очерету, тільки багатокорпусному сім‘я живе залюбки, дає гарні відводки і приносить багато меду слбі і пасічнику.

Які ще можуть бути думки ? (Ще раз скажу ні кліща ні болячек у вулику немає). Щось інше...
niko вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо: