Показать сообщение отдельно
Старый 08.09.2020, 16:00   #65
serg725
Участник
 
Регистрация: 31.01.2012
Пчелостаж: 1
Пчелосемей: 2
Ульи: лежак
Адрес: Украина, Полтавская обл., пгт. Котелва
Возраст: 43
Сообщений: 26
Сказал(а) спасибо: 13
Поблагодарили 3 раз(а) в 3 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 0 раз(а) в 0 сообщениях
Файловый архив: 34
Закачек: 0
Вес репутации: 150
serg725 на правильном пути
По умолчанию Re: Высокотемпературная воскотопка

Цитата:
Сообщение от верес Посмотреть сообщение
Прийшла зима, є час помріяти та поділитися вже результатами.
Я про воскотопки, про варіанти: купити чи зробити.
Я по своїй натурі поки що в більшій мірі - зробити, звичайно, якщо це посильно і дозволяє оснащення цеху " маде ін сам". Тож вибачайте, але я про свою воскотопку.
І так, це моноблок у вигляді:
паровий котел- генератор перегрітого водяного пару- ящик, (сама воскотопка).
Що використав для виготовлення.
Великий пропановий газовий балон.
Лист чорної сталі 2000*1000*2мм.
Близько 2,5 м проф труби 20*20 мм.
ДВП і мінвату для утеплення.
Частину оцинкованого листа та фанеру для виготовлення кришки на ящик.
Свою працю і витратні матеріали, (абразиви, електроди та інше)
Результат: маю рамкову воскотопку в еквіваленті на 13 даданівських рамок.
Зручність в роботі:
завдаки касеті в яку встановлються рамки. Витопка збігає на вставний в ящик піддон під касету, який спрямову потік воску в лійку- трубку що вставлена в отвір ящика і виходить назовні ящика, піддон та лійка з алюмінію. Касета чорна сталь, фарбована, корзина на касеті нерж/сітка 3*3, для збору мерви яка може вивалитися з рамки.
Експлуатаційні характеристики:
Вид енергії- сухі дрова, і потім можна все що горить, під час горіння процес згоряння піролізних газів присутній- явний признак цього - диму з димоходу (димаря) немає. Може лише вириватися полум'я, висота димаря від піддувала до верху - до трьох метрів, димар знімний.
Готовність до витопки від моменту розпалювання- не більше 30 хв.
Початковий об'єм води- 20 л, в процесі йде поповнення через автоматичний ваккумний дозатор, (аналог простої напувалки з 3-х літровою банкою). За одну витопку до трьох банок, тобто 9 л.
Поява воску з трубки після опускання касети в ящик та герметизації кришкою - декілька хвилин, віск біжить цівкою в перерізі з столярний олівець і голосним звуком падіння в каструлю. Триває це всього 5_10 хв, потім цівка зменшується і цідиться ще з хвилин 20, тобто відбір воску не триваліше як пів години, після рамки можна вже витягувати, мерва суха,(не волога) йде зразу в мішок, але деревина рамок набрякає, тому з витягуванням касети непоспішаю а даю витримку ще хвилин 30 для висушування деревини, результат, якщо до завантаження "гофман" 37мм то після просушки 36-35 мм, саме тоді вважаюі відбувається ефективна дезинфекція рамок, ну і рамки відповідно сухі. Протягом цих тридцяти хв з трубки вже нічого некапає, температура в ящику під 200*С, можна і більше, останній експеримент - рамки не лише почорніли але й деякі задиміли, жевріли, тож мав брак. Температура на виході в трубці 120-130* С.
Води в каструлі майже неприбавляється, якщо рамки мають закристалізований мед, то він зилишеється густим як меляса, (назбиралося вже біля трьох відер, від весни стоїть в бочці, на бродіння і натяку немає, маю проблему - вилити ніби жаль, є варіант зробити самогон, щоб було якісно треба постаратися, старання вартує до 5000 грн, а нащо незнаю).
Рамки після витопки вимагають (не всі) очистки, але все одно це рентабельніше як клепати нові, на нову мені треба до 10 хв окрім матеріалу, ( це таку що залишилось лише покласти вощину), а начистку всього до двох хв.
Недолік: виготовлена з неантикорозійного матеріалу,(переважно) але думаю що мене переживе.
Можна побачити Вашу воскотопку? Фото або відео. Дякую
serg725 вне форума   Ответить с цитированием