Показать сообщение отдельно
Старый 18.09.2020, 10:24   #18
Юрій Чугай
Бывалый
 
Регистрация: 20.09.2012
Пчелостаж: 8
Пчелосемей: 50
Ульи: рогатий рут, 10 рам.
Адрес: Україна, Рівненська обл. Володимирець
Возраст: 37
Сообщений: 1,818
Сказал(а) спасибо: 660
Поблагодарили 2,014 раз(а) в 673 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 185
Сказали "Не согласен!" 62 раз(а) в 47 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 432
Юрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Осений расплод.

Цитата:
Сообщение от seim Посмотреть сообщение
А висновок який? Що пізній розплід це добре? Або як мінімум нічого поганого? Чи при відсутності пізнього розплоду ця сім'я принесла би менше? Який висновок? У мене висновок один. Пізній розплод це нічого доброго. Це гірше ніж коли його немає. Не в кінці сезону потрібно дивитись було, а на початку. Коли бджола яка годувала пізній розплід на весні годувала собі заміну. Чому ця сім'я не ввійша в ройку весною? Судячи з того що ця сім'я відроїлась в кінці медозбору з гречки то вона ввійшла в ройовий стан на взятку. Тобто сім'я схильна до роїння. Але вона не роїлася тоді коли массово рояться бджоли в травні. І в вашій місцевості таких затяжних дощів не було. Бо казали що за травень тільки 5 днів не льотних було. Може причина криється в тому що не кожна бджола вигодувала собі заміну, бо частина бджіл уже годували пізній розплід? Аналізувати потрібно більш детально щоб робити більш правильні висновки.
Ви не уважно читали. За травень було ЛЬОТНИХ 5 днів. Та й в червні на тиждень по 2-3 зливи - багато бджоли побило. Половина сімей не доросла і до 20 рам дадана до взятку з гречки. Ройова пора відстрочилась на липень.
Ця сім'я з зими вийшла більш ніж середняком (якщо пам'ять мене не зраджує), а стала найбільш багатомушною за короткий час. Не роїлась в травні-червні, бо молода матка постійно давала роботу бджолам у вигляді ррзплоду. Як результат кращий медозбір на пасіці в 40 сімей. Роїлись на гречці через мою неуважність, відсутність аналогічного досвіду і нестачу часу.

Висновок:
Пізній розплід це як мінімум нічого поганого. Треба дивитись по ситуації. Часто є ознакою дуже доброї (або надто молодої) матки/сім'ї. Давити маток в таких сім'ях за першої нагоди точно не варто.

П.С. І чим вам не висновок "не все те гімно, що погано пахне"

Последний раз редактировалось Юрій Чугай; 18.09.2020 в 10:28.
Юрій Чугай вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал "Не согласен! (а)" - за это сообщение: