Показать сообщение отдельно
Старый 29.07.2022, 20:12   #544
niko
Бывалый
 
Аватар для niko
 
Регистрация: 04.06.2013
Пчелостаж: 4
Пчелосемей: 5
Ульи: Лежаки
Адрес: Україна, Кільченський заказник
Возраст: 69
Сообщений: 2,143
Сказал(а) спасибо: 1,982
Поблагодарили 1,550 раз(а) в 155 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 15
Сказали "Не согласен!" 15 раз(а) в 6 сообщениях
Файловый архив: 25
Закачек: 0
Вес репутации: 396
niko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутациюniko имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Сейчас на пасеке 2022

Цитата:
Сообщение от Viktor56 Посмотреть сообщение
Це питання дуже цікавить і мене.В нас чоловік ще в лютому пішов до війська,в нього залишився один вулик з бджолами,до них ніхто не дивився дор цих пір,два тижні тому звернулася до мене його жінка щоб відкачав мед,я подивився ,там до цих пір стояло 6 рам,все було зліплено в один комок,добавив вощини ,сушняку,думаю ,що до Спаса щось вкачаю,і постараюся зробити все щоб бджоли живі дочекалися хазяїна. Ясно що ніхто нічого проти кліща не робив,а я не вмію влітку боротися з кліщем,позаминулого літа в мене через літній кліщ загинуло багато сімей.
Зараз цвіте піжма: сушіть, заправляйте димарь та кожні 3-4 дні обкурюйте бджіл. Той кліщ що на бджолі осипається гарно. Якщо будете обробляти місяц - є шанс що більшість кліша загине. Єдине що потрібно мати - противаратозну сітку у кожному вулику, або на дно ложити промащену бумагу, щоб той кліщ, що осипиться, знову не причипився до бджоли. Замість піжми можна у димарь ложити прополіс, можна робити через раз піжму та прополіс. Зараз ще є чабрець - можна збирати, перекручувати на мясорубці і робити спиртову настоянку. Далі по 50 мл на вулик наливати у блюдце та ставити у підрамочний простір 2 - 3 рази протягом місяця. Спіртові пари проникають у закритий розплід і кліщ гине у комірках. Це я так роблю, хоч і не я придумав
Це все можете знайти у нас на форумі у розділах про боротьбу з кліщем.
niko вне форума  
Пользователь сказал cпасибо:
Viktor56 (29.07.2022)