Показать сообщение отдельно
Старый 22.01.2021, 23:18   #424
Вова-сад
Бывалый
 
Регистрация: 16.01.2017
Пчелостаж: 3
Пчелосемей: 10
Ульи: Многокорпусные
Адрес: Украина, Волынская обл, г.Ковель
Возраст: 54
Сообщений: 839
Сказал(а) спасибо: 718
Поблагодарили 251 раз(а) в 77 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 3
Сказали "Не согласен!" 2 раз(а) в 1 сообщении
Файловый архив: 14
Закачек: 0
Вес репутации: 155
Вова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Как избежать роения

Спостерігав і в себе на пасіці, і на інших пасіках, якщо не проводити протиройових прийомів, скажим - не відбирати розплід, то бджоли входять в роєвий стан одночасно всі сім'ї - і сильні, і середні, і слабаки на 7 рамок, різниця там ну тиждень, це стосується місцевих бджіл, скажим безпородних. Яйценосність матки, я так думаю, не впливає.
Яка основна причина роїння? Думаю, поява безробітних бджіл, я цих бджіл бачу при огляді, вони пощеплювались між собою і висять внизу рамок, якщо придивитись, то щей кормлять одна одну хоботками, кормлять молочком, і як їх назбірується достатня кількість - виходить рій.
Тепер питання - чого з'являються безробітні бджоли? Інстинкт розмножуатись? Погода, наявність взятку? Погана вентиляція, тісний вулик? Старі соти, поганий бджоляр?
Вова-сад вне форума   Ответить с цитированием