Тема: Шахраї
Показать сообщение отдельно
Старый 05.03.2021, 16:36   #8
Немолодий
Бывалый
 
Аватар для Немолодий
 
Регистрация: 06.04.2011
Пчелостаж: 37
Пчелосемей: 50
Ульи: павильйон, українська рамка
Адрес: Україна, Полтавська область
Возраст: 74
Сообщений: 2,888
Сказал(а) спасибо: 1,998
Поблагодарили 5,145 раз(а) в 986 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 59
Сказали "Не согласен!" 15 раз(а) в 13 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 817
Немолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутациюНемолодий имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Шахраї

"З метою попередити наших читачів від можливих афер, мешканка столичного Виноградаря Віолетта Громова розповіла історію, яка трапилася з нею минулої ночі.

«О 2-30 пролунав дзвінок із незнайомого номера. Перша реакція спросоння — не брати трубку. Дзвінок повторився.

«А раптом щось трапилося?» — подумала я. Відповідаю — «Алло!» (запам’ятайте, у жодному разі не можна відповідати «Да» чи «Так», оскільки ваше — «Да» може бути використане шахраями).

У трубці: «Ізвініте.что серед ночі. Помотріте, чи немає у вас СМС-ки. Я випадково перевів вам 100 грн на картку. Чи не могли б ви…».

Розумію — розвод, шахраї. «Не могла б», — і кладу трубку.

Далі, один за іншим кілька дзвінків, при чому з різних номерів — нібито хтось ображений хоче достукатися до мого черствого серця.

Насправді шахраї намагаються перезапустити картку оператора, до якого прив’язана банківська карта.

Оператор їх запитає, з яких номерів були останні три дзвінки і вони легко дадуть відповідь на це «каверзне» питання. Так ось, про це я згадала, коли вже збиралася вимкнути телефон, щоб не заважали спати. Але згадала! Відразу заблокувала карту.

І попереджую всіх: у подібних випадках не відкладайте ні на секунду — телефонуйте в банк, блокуйте картку на мобільному додатку. Потім розблокувати її нескладно. Від швидкості вашої реакції залежатиме — хто перший добереться до карти — банк або шахраї.

Поки блокувала карту, вже прийшло повідомлення про транзакцію, був потрібний код, який мені прислали. Навіть не відкривайте жодні підозрілі СМСки!

Шахраї прорахували кілька факторів: спросоння людина може і не збагнути що до чого. Відкриє СМСку, повірить шахраям, може сказати їм код. А потім на ранок виявить порожню банківську карту.

Я, звичайно, подзвонила потім в службу безпеки банку (працює цілодобово) і телефонному оператору — повідомила номер, з якого дзвонили. Хотіла і до кіберполіції звернутися, але вона вночі відпочиває. Люди, будьте пильні! Не дайте себе ошукати». (Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»)
__________________
Спілкуюсь мовою своєї країни!
Немолодий вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
tigor (05.03.2021), Кудлянин (05.03.2021), Сергей Херсон (05.03.2021)