Форум

Вернуться   Форум "Пчеловодство без границ" > Практическое пчеловождение > Пчеловодство в мире

Важная информация

Интернет-магазин "Дом пасечника"
Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 27.09.2019, 15:12   #1
Pasichniy
Активный участник
 
Регистрация: 28.02.2017
Пчелостаж: 10
Пчелосемей: 50
Ульи: Рут
Адрес: Україна, Київська область, Васильківський район
Возраст: 36
Сообщений: 99
Сказал(а) спасибо: 61
Поблагодарили 136 раз(а) в 25 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 1 раз в 1 сообщении
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 106
Pasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутациюPasichniy имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловодство Канады

Може комусь стане в нагоді нижченаписане щодо зимівлі і весняного розвитку.
Зимую в одному дерев*яному рутівському корпусі на вулиці, стінки 22 мм, потолочина – фанера 7 мм (з обв*язкою знизу і зверху та отвором посередині діаметром 3 см для вентиляції), також в верхній частині обв*язки є прорізь для виходу повітря, дах з оцинковкою без утеплювачів, дно - фанера 12 мм з обв*язкою 22 мм, тобто система дуже подібна до тої, яку описував свого часу Михайло Куций (MishaK) на ОПФ. Використовую дерев*яний льотковий загороджувач. Порода бджіл карніка.
З мого досвіду такої зимівлі на півночі України (Київська область), можу сказати, що сильні сім*ї (приблизно 9 рамок бджоли) зимують добре, сім*ї середньої сили (7-8 рамок) – нормально, а слабкі (меньше 6 рамок), як правило зимовують погано (тобто виходять з зимівлі силою приблизно дві-три рамки рута бджіл і як «робоча одиниця» вже мною не можуть розглядатися).
Раніше тримав лежаки , стінка 40 мм, плюс на зиму утепляв ще подушками, то мушу сказати, що зимівля проходила краще, було меньше підмору і слабкі сім*ї теж добре перезимовували.
Тому для півночі України, для тих, хто буде тримати пасіку в тонкостінних промислових вуликах на вулиці, я б радив не пускати сім*ї менше семи гарно обсиджених рамок рута в зиму. Всі сім*ї меньшої сили треба або об*єднувати, або заносити в зимівники чи утепляти.
Що стосується весни, то з сильними, що гарно перезимували, я нічого не роблю, вони гарно розвиваються самі по собі, а от у середніх я забираю необсижені рамки і прикриваю заставною з пінопласта, це звичайно аматорський підхід і зарубіжні промисловики заставну дошку часто називають «dummy board», але все-таки з мого досвіду можу сказати, що розвиток з пінопластовою заставною весною кращий і це важлива деталь на пасіках любителів-аматорів.
Щодо роботи по сезону з тонкостінними промисловими вуликами, то це тільки плюси- технологічний, маневрений, дуже зручний
Також я помітив з різних фотографій та відеоматеріалів в інтернеті, що бджолосім*ї в Канаді, часто ідуть в зиму великою силою, нерідко це півтора-два корпуса рута гарно обсиджених бджолами. Думаю одна з основних причин такої великої сили сімей в зиму це порода бджіл, а саме присутність крові італійської породи в їхніх місцевих бджолах. Для нашої української степової така сила сім*ї в зиму дуже складно досягаєма (маю на увазі без об*єднань і зсипань бджіл докупи), а для карпатки/карніки, може навіть суперечити її природі. Звичайно свою роль грає присутність достатнього запасу кормів під час нарощування в зиму, кількість вільних сотів під засів в цей період і вік матки, але все ж генетика бджіл грає велику роль. Та це лише моя думка.
В Україні я знаю ( з інформації, яку знайшов в інтернеті) лише одного бджоляра, який (в основному) зимує теж дуже сильними сім*ями, це український промисловець Василь Нічик, він тримає італійку та бакфаст, наскільки я зрозумів, планує повністю переходити на італійку.
Pasichniy вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
tigor (28.09.2019), Voka (27.09.2019), Берендей (27.09.2019), Владимир@ (27.09.2019), Олег к (27.09.2019), Охронка (27.09.2019), Семеныч (30.09.2019), Юрий Нефёдов (28.09.2019)
Старый 07.10.2019, 17:24   #2
Андрей1985
Бывалый
 
Аватар для Андрей1985
 
Регистрация: 28.03.2013
Пчелостаж: 3
Пчелосемей: 35+
Ульи: Есть лежаки, МК 2х230 + магазины на 145
Адрес: Днепропетровская обл. Царичанский р-н, с. Калиновка
Возраст: 39
Сообщений: 4,789
Сказал(а) спасибо: 3,911
Поблагодарили 4,045 раз(а) в 821 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 1
Сказали "Не согласен!" 12 раз(а) в 8 сообщениях
Файловый архив: 35
Закачек: 0
Вес репутации: 780
Андрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутациюАндрей1985 имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловодство Канады

Цитата:
Сообщение от Pasichniy Посмотреть сообщение
планує повністю переходити на італійку
вже перейшов, на БК він був,розповідав.
Андрей1985 вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Pasichniy (07.10.2019)
Ответ


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Пчеловодство Австралии Alekzander Пчеловодство в мире 22 08.10.2019 08:52
Пчеловодство в Японии Alekzander Пчеловодство в мире 3 11.07.2019 14:09
Пчеловодство в Финляндии Alekzander Пчеловодство в мире 7 22.08.2012 23:28
Пчеловодство Дании Alekzander Пчеловодство в мире 0 05.03.2012 16:25
Пчеловодство в Нидерландах Alekzander Пчеловодство в мире 0 05.03.2012 15:23


Текущее время: 13:42. Часовой пояс GMT +3.


Погода в Украине Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ