Форум

Вернуться   Форум "Пчеловодство без границ" > Практическое пчеловождение > Разведение и содержание пчёл > Общие вопросы

Важная информация

Интернет-магазин "Дом пасечника"
Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 12.07.2022, 08:14   #21
Андрей Андреевич
Бывалый
 
Регистрация: 04.11.2012
Пчелостаж: 7
Пчелосемей: 250+
Ульи: разная
Адрес: Украина,Винницкая обл.,с.Ялтушков
Возраст: 58
Сообщений: 8,603
Сказал(а) спасибо: 6,885
Поблагодарили 10,650 раз(а) в 2,145 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 53 раз(а) в 42 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 1634
Андрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Нужен совет по подсадке плодной матки

Цитата:
Сообщение от Юрій Чугай Посмотреть сообщение
Коли маток виводити починаєте? Роздільну ставите глуху?
Матку в хвіст після первака за скільки днів приймають?
...матки починаю виводити в кінці квітня (перша закладка)... в нас трошки клімат прохолодний , то ще ніколи раніш 26 квітня не закладав.
Роздільну перегородку ставлю глуху (вибачаюсь що написав решітка), й даже був випадок, що по конструкції появилась дирка між розділиними сім"ями на одну бджолу --так маточники не потягнули ...так що перегородка повина ділити сім"ї наглухо.
Матку в "хвіст" первака підсаджував в той самий день і також після двух днів як вийшов ( з повторною ревізією маточників) , коли її приймають ? не можу сказати, тому що підсаджував в американській кліточці і як зазвичай провіряв через 8 суток...яйці побачив, кліточку забрав і мені достатньо...ревізію гнізда повну не робив, щоб взнати якого віку личинки...но по поверхневому огляді було видно що не зразу починала червити , тільки в пару сімей пішла зразу сіяти , мабудь в той самий день як підсадив (там отвір з канді прогризають за пару годин)...був один випадок що завалили( підсадив тоді другу плодну...яку прийняли на ура) -не можу з впевненістю сказати чому, но підозрюю що матка була погана - з нуків із 5 маток була одна яка почала червити на 17 день (так получилось що на 12 день її не приговорив й дав шанс...там погода була не стабільна, хоча вся "партія" вже облетілась ще на 11 день заберав їх з нуків), мабудь в цьому причина...на наступний рік, проюзаю такий метод досконаліше і більш скрупульозно - в цьому році все получилось спонтанно...мав робити відводки, а вийшли рої...пока знімав рої, стало ліньки робити відводки, то "розпихав" таким чином матки ...й сподобалось
__________________
Когда делаешь людям добро, то добрые люди это ценят, равнодушные забывают, а наглые становятся ещё наглее!

Последний раз редактировалось Андрей Андреевич; 12.07.2022 в 08:21.
Андрей Андреевич вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
gardener (12.07.2022), vano (12.07.2022), xalik (13.07.2022), yurets-9 (12.07.2022), Юрій Чугай (12.07.2022)
Старый 12.07.2022, 14:15   #22
Юрій Чугай
Бывалый
 
Регистрация: 20.09.2012
Пчелостаж: 8
Пчелосемей: 50
Ульи: рогатий рут, 10 рам.
Адрес: Україна, Рівненська обл. Володимирець
Возраст: 37
Сообщений: 1,818
Сказал(а) спасибо: 660
Поблагодарили 2,014 раз(а) в 673 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 185
Сказали "Не согласен!" 62 раз(а) в 47 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 432
Юрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутациюЮрій Чугай имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Нужен совет по подсадке плодной матки

Цитата:
Сообщение от Андрей Андреевич Посмотреть сообщение
...матки починаю виводити в кінці квітня (перша закладка)... в нас трошки клімат прохолодний , то ще ніколи раніш 26 квітня не закладав.
Роздільну перегородку ставлю глуху (вибачаюсь що написав решітка), й даже був випадок, що по конструкції появилась дирка між розділиними сім"ями на одну бджолу --так маточники не потягнули ...так що перегородка повина ділити сім"ї наглухо.
Матку в "хвіст" первака підсаджував в той самий день і також після двух днів як вийшов ( з повторною ревізією маточників) , коли її приймають ? не можу сказати, тому що підсаджував в американській кліточці і як зазвичай провіряв через 8 суток...яйці побачив, кліточку забрав і мені достатньо...ревізію гнізда повну не робив, щоб взнати якого віку личинки...но по поверхневому огляді було видно що не зразу починала червити , тільки в пару сімей пішла зразу сіяти , мабудь в той самий день як підсадив (там отвір з канді прогризають за пару годин)...був один випадок що завалили( підсадив тоді другу плодну...яку прийняли на ура) -не можу з впевненістю сказати чому, но підозрюю що матка була погана - з нуків із 5 маток була одна яка почала червити на 17 день (так получилось що на 12 день її не приговорив й дав шанс...там погода була не стабільна, хоча вся "партія" вже облетілась ще на 11 день заберав їх з нуків), мабудь в цьому причина...на наступний рік, проюзаю такий метод досконаліше і більш скрупульозно - в цьому році все получилось спонтанно...мав робити відводки, а вийшли рої...пока знімав рої, стало ліньки робити відводки, то "розпихав" таким чином матки ...й сподобалось
Лінь - двигун прогресу.
Юрій Чугай вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
vano (12.07.2022), Андрей Андреевич (12.07.2022)
Старый 13.07.2022, 20:01   #23
Андрей Андреевич
Бывалый
 
Регистрация: 04.11.2012
Пчелостаж: 7
Пчелосемей: 250+
Ульи: разная
Адрес: Украина,Винницкая обл.,с.Ялтушков
Возраст: 58
Сообщений: 8,603
Сказал(а) спасибо: 6,885
Поблагодарили 10,650 раз(а) в 2,145 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 53 раз(а) в 42 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 1634
Андрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Нужен совет по подсадке плодной матки

Цитата:
Сообщение от Юрій Чугай Посмотреть сообщение
По 2 і 5 пункту поділіться досвідом.
Як добитись обльоту маток що наближається до 100% результату (як не прикро писати, но 100% ніколи не траплялось...було таке що після підсадки маточників на виході тільки одна не вернулась, а закладалось кажись 35)
1. Треба забрати нуклеуси з пасіки , при великому скупченню бджіл матки починають блудити при обльоті й не дай Бог рій буде виходити ,коли буде їхній обльот -всі в тому рої будуть. Зазвичай на пасіці був обліт 40-60%
2, В нуках постійно повині проживати "сім"ї"... В мене в нуклеусах бджоли зимують і весною я закладаю маточники на другий день як забрав маток прошлогодніх . Зазвичай до осені формую мощну сім"ю з нуків, а весною їх перегородками розділяю. В нукові в якому є розплод дуже комфортно почувають себе матки після маточника (моя власна думка , з власного досвіду...не хочу сперечатись, хто думає навпаки)
3. Й мабудь саме основне ...після того як поставив в нук маточник на виході, через два дні забераю "маточники джентеровські" з нуків й провіряю чи вийшла матка , чи ні... провіряю , не пошуком матки, а дивлюсь як був лючок відкритий...лючок відкритий - значить все Ок. Роблю це не виймаючи рамок, тому що маточники ставлю зверху між рамками...й не лізу до них з різними ревізіями й провірками ...провіряю вже 10 день чи червлять і на 11-12 день забераю плодні й знову на другий день підставляю маточники на виході... там де матка або не вийшла, або пропала удаляю маточники... Що ж в цьому прийомі таке основне? ...а то що після того як матка вийде з маточника її ніхто не витягує разом з рамкою і не "закружує" їй голову й вона як той ХАЙМЕРС знає свої точні координати. Прочитавше це Ви можете " покрутити пальцем біля віска" й подумати що в мене не всі позлітались таракани... думайте як хочте, но коли я лізу в нук і заглядую неплодці в очі до її обльоту, результати обльоту дуже погані, не завжди но почті завжди , а це знову мінус 50-40 % маток.
4, Й на останок : нуки в мене завжди мощні , це не жменя бджіл ...даже деколи від них мед качаю (не завжди, но один раз на рік відкачую )
П.С. ...можете звертати на це увагу, можете робити по своєму, знову повторюсь - опишіть простіший спосіб виводу маток, який посталений на "поток" й без всяких "танців з бубнами" . Маток виводжу за сезон 200-300 особєй...це при тому, що не плодок не продаю( просто я не граюсь з бігудями і рахую що це не рентабельно для тих хто купляє) й роздаю також більше сотні маточників на виході безкоштовно місцевим пасічникам ...даже сьогодні "по просьбє трудящасіх" роздав по місцевих пасіках 67 маточників , які заклав спецом для такого діла ... (може як будуть вбивати, то щоб зразу вбили й не мучився це шутка)
__________________
Когда делаешь людям добро, то добрые люди это ценят, равнодушные забывают, а наглые становятся ещё наглее!
Андрей Андреевич вне форума   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
gardener (13.07.2022), Viktor56 (29.07.2022), xalik (13.07.2022), yurets-9 (13.07.2022)
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
[Вопрос]: Нужен совет по кочевке мирон Кочевое пчеловодство 60 05.04.2022 09:17
SOS нужен совет по роям Сергей25 Пасека-online 6 17.05.2019 20:10
Использование аммиачной селитры, N2O при подсадке пчелиной матки yuasaver Общие вопросы 17 08.10.2018 17:45
Нужен совет!!! Андрей Драпалюк Хочу стать пчеловодом 49 18.03.2014 19:12


Текущее время: 15:32. Часовой пояс GMT +3.


Погода в Украине Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ