PDA

Просмотр полной версии : Текущие вопросы начинающих


Страницы : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

icetee
01.08.2021, 22:08
Кто-то знает, где можно купить уплотнительную резинку под крышку 200 бочки? Купил 6 бочек, а они все без резинок

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Волкотрубенко
01.08.2021, 22:31
Когда-то клеят самоклейки уплотнители для окон.

bogoslav
01.08.2021, 23:04
Кто-то знает, где можно купить уплотнительную резинку под крышку 200 бочки? Купил 6 бочек, а они все без резинок

Отправлено с моего SM-M317F через TapatalkЗачем уплотнять бочки, если мёд закристализируется и никуда не денется? Видел как приёмщики просто обклеивали скотчем по кругу)

Отправлено с моего XT1092 через Tapatalk

icetee
02.08.2021, 08:15
Пока бочки стоят, туда муравьи наползают

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

zelya343
02.08.2021, 18:55
Привідкриваю трішки задню кришку і даю можливість їм самим вийти, затуляючи пальцем вихід, якщо пробує вийти матка...
Это если пальцы музыкальные. А если ревматические, как у меня, то лучше на застекленной веранде. Уже не одной матке шею свернул, е-мое...

Kostik
02.08.2021, 18:58
Пока бочки стоят, туда муравьи наползают

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Да, муравьев вытаскивать из меда еще та задача. Все очень просто с муравьями. Я провожу кисточкой кольцо подсолнечного масла по окружности около дна бочки. лучше параллельно два кольца. Также ножки медогонки, столика для распечатывания и везде где муравьи не желательны. Иногда надо обновлять обмазку.

Кудлянин
02.08.2021, 19:24
туда муравьи наползают
"Альфа-супер " и будет по ним ностальгия , покупать их будешь .:rofl2:

Волкотрубенко
02.08.2021, 20:40
"Альфа-супер " и будет по ним ностальгия , покупать их будешь .:rofl2:

Или фас-дубль.

Petrovich73
17.09.2021, 20:03
Підкажіть, будьте добрі, чи треба чимось обгортати заставну з пінополістиролу (пінопласт екструдований). Якщо не обгорнути, бджоли будуть гризти?

Добавлено через 2 минуты
Я одну обгорнув агроволокном, і задумався, чи треба це робити, чи може чимось іншим?

Kostik
17.09.2021, 21:57
Підкажіть, будьте добрі, чи треба чимось обгортати заставну з пінополістиролу (пінопласт екструдований). Якщо не обгорнути, бджоли будуть гризти?

Добавлено через 2 минуты
Я одну обгорнув агроволокном, і задумався, чи треба це робити, чи може чимось іншим?

Агроволокно пчелы распушивают, а потом запутываются в волокнах и много пчелы гибнет. Попробуйте полистерол промазать жидким стеклом. Читал, что доски, промазанные ж.с., пчела не грызут.

Сергей Харьковчанин
20.09.2021, 07:45
Вчера приехал на свою дачу, отдельно от пасеки. Залез на крышу дымоход поправить и увидел метров 500 от меня цветущее поле подсолнуха. Интересно, он что то выделяет?

kovivi
20.09.2021, 16:28
Вчера приехал на свою дачу, отдельно от пасеки. Залез на крышу дымоход поправить и увидел метров 500 от меня цветущее поле подсолнуха. Интересно, он что то выделяет?

Уже с 14-19 августа на серъезный медосбор можно не рассчитывать.

Petrovich73
07.05.2022, 19:11
Вітання! Слава Україніі!

Шановні пасічники, під час формування відводків виникло декілька думок, питань. Відводки робилися на стару матку, сім'ї виводять собі молоду. отже:

1. Матка має вийти на 16-ий день. Але якщо маточник був закладений на старшій личинці, то матка може вийти і на 13, і навіть раніше?

2. Якщо 1 - так, тоді й печатний маточник буде не на 9 день, а може бути й на 6. І навіть на 4 - 5 день. І якщо запечатаний маточник на 6 день можна вважати нормальним, то печатка на 4 або 5 день відбулася явно не з молодої личинка, й матка вийде не повноцінна.

3. І відповідно, якщо заглянути в сім'ї на предмет запечатаних маточників на 4, чи 5день, то можна вважати маточники, котрі запечатані на цей час браком, і просто зірвати їх?

4. Скільки маточників краще залишити? Чи можна лишити всі, крім закладених на дорослих личинках?

Дякую, якщо мали терпіння прочитати, а ще й буду вдячний за відповіді.

Андрей Андреевич
08.05.2022, 09:36
Petrovich73, Зазвичай, після продажу пакетів (в Вашому випадку, відводок на плодній) коли поповнювати матки з нуклеусного парку не вспівається, деякі сім"ї виводять собі самі...получається в сильних сімей це досить не погано. На що треба звернути увагу (пишу з власного досвіду , як наступав на граблі)
Саме основне ,це десь на 10-11 день продивитись і оставити 2-4 маточники (я оставляю два) , були прецеденти якщо оставити більше сім"я випускала рій (що є дуже небажане в такому випадку). Ще обовязково контролірувати щоб було куди матці сіяти "опосля" як облетиться ...зазвичай КАРПАТКА за цей період й без матки заляє все гніздо медом...
Після того як відібрали відводок, через 25-26 днів обовязково провірити чи сіє матка...щоб не завелась трутовка , якщо матка не вернулась з "гульок"
Від себе хочу посовітувати(ИМХО) меньше лазьте в вулик в цей період , максимум і мінімум два рази: один раз на 10-11 день, другий на 25-26 день...гарантія що матка облетиться в такому випадку доходить до 99%.

Viktor56
08.05.2022, 09:50
Андрійович,привіт!Ліза наробила шуму,що ніхто людині не відповів.а що я міг відповісти,якщо через дільожку в мене чуть пасіка не лягла,порадити людині .щоб і в нього лягла? Що з власного досвіду можу порадити,там де залишилась неплодка при огляді зверніть увагу чи не забагато трута.Поки неплідна-пускають чужих,а це переносчик кліща,от і виходить серед літа закліщений вулик.(ИМХО)

Petrovich73
08.05.2022, 10:11
Саме основне ,це десь на 10-11 день продивитись і оставити 2-4 маточники

Дякую. Але як вибрати "правильні" маточники? По Кашковському маточник має бути в центрі або зверху, і все. Як можна знати, що маточник закладено не на старій личинці? Чи бджоли самі розберуться?

Viktor56
08.05.2022, 10:16
А за те щоб не лазити в вулик часто підтримую 100%,особливо починаючі,по собі знаю,хочуть кожен день глянути,а що матка робить? А як мед носять? Будете тривожити -ні червити,ні меду не буде.

Добавлено через 3 минуты
Ще забув-перший рік не беріть меду в роїв,навпаки підкорміть восени,точніше після Спаса,тоді на весну в вас вийдуть сильні сім"ї і вони вам віддячать медом.

Андрей Андреевич
08.05.2022, 13:53
а що я міг відповісти,якщо через дільожку в мене чуть пасіка не лягла,порадити людині .щоб і в нього лягла
...саме простіше робити відводок без матки й в той відводок підсиляти плодну...це на вигляд дорогожче, но без всяких танців з бубнами, й результат набагато кращий і покриває затрати якщо матки купляти

Добавлено через 2 минуты
Але як вибрати "правильні" маточники
...Ви самі побачите який буде красивіший...темніший, бистріше вийде...й не грюкайте рамкою в той момент, щоб куколка не струсилась.

Petrovich73
08.05.2022, 14:35
не грюкайте рамкою в той момент, щоб куколка не струсилась.
Тобто, бджіл з рамки з маточником струшувати не можна? Це, якщо я захочу рамку з маточником підставити в інший відводок?

Андрей Андреевич
08.05.2022, 16:25
Тобто, бджіл з рамки з маточником струшувати не можна? Це, якщо я захочу рамку з маточником підставити в інший відводок?
...категорично не можна, це даже не обсуждається. Ніколи не струшую бджіл з рамки , даже якщо беру розплод на виході для підсилення слабаків, а тим паче в сімю без матки...саме більше, це можу побризгати їх "росинкою" - водою, або яким небудь заваром.

Viktor56
08.05.2022, 16:56
Бджіл можна змести гусячим крилом.

yurets-9
12.05.2022, 18:48
Слава Україні! А як ще можна утекти від роїння, якщо ти на пасіці раз у два тижні? Можливо у когось своя технологія пасічника вихідного дня? З усього прчитаного напевне найкраще зробити відводок на куплену плідну матку, а потім їх разом на медозбір об'єднати?

Надіслано від мого SM-A315F, використовуючи Tapatalk

icetee
13.05.2022, 12:47
Не нужно ничего объединять. Сделай отводок со старой маткой, а новую плодную посадить в семью. И пускай развиваются.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk