PDA

Просмотр полной версии : Сейчас на пасеке 2017


Страницы : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28]

bvv
24.12.2017, 18:53
Это трудно соединить в одно целое. Если опыт нулевой, то Вам рановато отступать от правил(ИМХО)

Уважаемый. Вы же в одной одежке не ходите круглый год. Отдыхаете, спите, занимаетесь вопросами продления рода, работаете тоже не в одной комнате. Вероятнее всего у Вас в доме есть и отопление и вентиляция которые включаются когда это необходимо. А пчела, по Вашему, буквально все должна делать под пленкой и над сеткой по принятым Вами правилам.
Нонсенс.

Anatolievich
24.12.2017, 20:57
bvv ненужно изобретать велосипед,его изобрели до Вас,или нравится набивать свои шишки?

Берендей
24.12.2017, 21:00
Посмотрю как оно перезимуется, но под пленку подложить что-то влагопоглощающее уже захотелось
От пленки в зиму отказался не понравилось мне это дело. влага на ней у некоторых семей все равно конденсируется и даже верхние бруски рамок начинают чернеть, за чем мне такое счастье. Для себя пены с сетчатым дном только холстик и подушка состоящая из синтепона 500 плотности и агроволокна 100 плотности. При пошиве подушки главное не перепутать стороны и стороной которая влагоотталкивающая обязательно наружу. При таком раскладе если есть влага конденсируется то на внутренней стороне крыши после чего капли попадают на подушку но подушка их не впитывает и они просто по подушке скатываются на стенку улья а от туда через решетку покидают улей. гнездо полностью сухое нет ни плесени ни цвили ни черноты на рамках. (что самое интересное улья полностью под копирку, семьи одинаковые в одних конденсат есть а в других нет.)

zelya343
25.12.2017, 00:41
сетчатым дном только холстик и подушка
А из какого материала холстик?

Берендей
25.12.2017, 00:52
А из какого материала холстик?
Простыни или пододеяльники времен СССР.

zelya343
25.12.2017, 01:00
Простыни или пододеяльники времен СССР.
Я пробовал, правда их происхождение не установлено. Погрызли как-то так быстро

Берендей
25.12.2017, 01:02
Я пробовал, правда их происхождение не установлено. Погрызли как-то так быстро
На сезон хватает а больше и ненужно.

art.
25.12.2017, 04:50
так все таки какой материал лучше использовать вместо холстиков (ну хотя бы на 2 года)
ветер утих, но не утихли собаки (у соседской течка, собак 5-8 бегает вокруг), мои разрываются (сидят на цепи, боюсь утром будет много трупов)... встал в 1 ночи от гавканья, поставил 2 своих системы отпугиватели... сейчас тишина, но спать уже не могу... изучаю в ютубе системы биогаза... все что просмотрел, практически знаю.. но все видео сводятся к одному единому... нужен газольдер для хранения газа... считаю, вычисляю, меркую... и так почти каждую ночь :)

Сергей17
25.12.2017, 05:55
art. Попробуйте холстики с синтетической мешковины. Парогидробарьер, грызут. Применяю пока не наберут силу (корпус) дальше пленку.

art.
25.12.2017, 06:00
art. Попробуйте холстики с синтетической мешковины. Парогидробарьер, грызут. Применяю пока не наберут силу (корпус) дальше пленку.

Вы имеете в виду агроволокно? у меня его километра 2 ;) оно не совсем как мне кажется подходит.. там где волокна (шерсть) оно должно быть в низ. а пчел это будет раздражать (почему вниз, потому что нет впитываемости влаги, она должна уходить)
да и само по себе агроволокно слишком хлипкое, его запрополюсуют и порвется вмиг... тут ткань должна быть

kroxaru
25.12.2017, 06:53
Попробуйте холстики с синтетической мешковины.
Это то что идет на изготовление Биг Бэдов?

Сергей17
25.12.2017, 07:01
art. Мешки под сахар, крупы и другие товары.

art.
25.12.2017, 07:05
art. Мешки под сахар, крупы и другие товары.

мешковину или пластик?

ну смысл я понял... буду начинать с военки ХБ...
для чего мне нужны нормально сохраненные холстики... для ловушек, привоев, лечения...

Сергей17
25.12.2017, 08:23
мешковину или пластик?

ну смысл я понял... буду начинать с военки ХБ...
для чего мне нужны нормально сохраненные холстики... для ловушек, привоев, лечения...

Х/Б классная вещь, а прогрызает ее моль. Подходит бязь, тик.

Добавлено через 1 час 12 минут
С рождением Солнца. Начинается его путь к северному полушарию. Для нас увеличения дня и ожидания весны.

art.
25.12.2017, 08:31
С рождением Солнца. Начинается его путь к северному полушарию. Для нас увеличения дня и ожидания весны.

да здравствует солнце и весна!!!:ura1:

бігунець
25.12.2017, 09:31
встал в 1 ночи от гавканья
Артур, а Вы бы попробовали ложится в 12 - 1 ночи. Тогда никакие течки не помешают.:)

У нас дождь. Снег сошел полностью. Вчера вечером солнышко выглянуло. Обрадовался. Думал, сегодня погода порадует. :(

Под холстики использую старые мешки. Слишком быстро закончились простыньки времен СССР), да и мало их было. Покупать, хоть и б/у дороговато. Хотел купить мешковину. Решил для начала поспрашивать в людей. Люди бережливые, перешли на белые мешки, а старых запасов не выбрасывают.

zelya343
25.12.2017, 09:40
Люди бережливые, перешли на белые мешки, а старых запасов не выбрасывают.
Что народ у нас бережливый - это да. Но мешков СССР-овских в наших краях уже давно днем с огнем не найти. При этом какая-нибудь бабушка спит на самодельном матрасе, полностью нафаршированном этими мешками. И этот матрац из-под нее бульдозером не вытащишь, только после ее смерти.

art.
25.12.2017, 09:53
Артур, а Вы бы попробовали ложится в 12 - 1 ночи. Тогда никакие течки не помешают.:)

У нас дождь. Снег сошел полностью. Вчера вечером солнышко выглянуло. Обрадовался. Думал, сегодня погода порадует. :(

Под холстики использую старые мешки. Слишком быстро закончились простыньки времен СССР), да и мало их было. Покупать, хоть и б/у дороговато. Хотел купить мешковину. Решил для начала поспрашивать в людей. Люди бережливые, перешли на белые мешки, а старых запасов не выбрасывают.

неа... меня рубить начинает уже в 9 вечера ;) для меня новый год заканчивается в 2 ночи... и то если посплю в 19 вечера... но я приловчился... в 22 засну на час и потом до утра как огурчик мотаюсь :)
мешковина - это оте льяные мешки? по моему они слишком "дышашие" и грубые.

Добавлено через 1 минуту
Что народ у нас бережливый - это да. Но мешков СССР-овских в наших краях уже давно днем с огнем не найти. При этом какая-нибудь бабушка спит на самодельном матрасе, полностью нафаршированном этими мешками. И этот матрац из-под нее бульдозером не вытащишь, только после ее смерти.

даже если вытащишь... для пчел знаешь какая газовая атака будет? :neigh:

bvv
25.12.2017, 09:55
Вы имеете в виду агроволокно? у меня его километра 2 ;) оно не совсем как мне кажется подходит.. там где волокна (шерсть) оно должно быть в низ. а пчел это будет раздражать (почему вниз, потому что нет впитываемости влаги, она должна уходить)
да и само по себе агроволокно слишком хлипкое, его запрополюсуют и порвется вмиг... тут ткань должна быть

Уточните пожалуйста агроволокно и агроткань - это разные вещи?

art.
25.12.2017, 10:01
Уточните пожалуйста агроволокно и агроткань - это разные вещи?

это по моему одно и то же... просто названия разные (дерево - древесина)

бігунець
25.12.2017, 10:01
по моему они слишком "дышашие" и грубые.
По-моему самое то. "дышащее" пчелы заделают, а что грубые (не все, прочтите о мешковине) - так любой холстик через пару месяцев станет грубым. Неужели менять по нескольку раз в сезон?

zelya343
25.12.2017, 10:05
ытащишь... для пчел знаешь какая газовая атака будет?
Так от клеща уже обрабатывать не нужно!
Вот только пройдет ли этот мед все анализы?:rofl2:

art.
25.12.2017, 10:08
Василий, я просто фанат Геннадия Степаненко (очень толково расказует о пчеловождении), так вот у него применяются вместо холстиков обычные полотенца (самые простые) и ещё на пару видео видел у пчеловодов... вот и решил, может взять на халяву под шумок в похоронном агентстве (простенькие и дешевые за счет опта)
;)

Добавлено через 1 минуту
Так от клеща уже обрабатывать не нужно!
Вот только пройдет ли этот мед все анализы?:rofl2:

конечно пройдет... анализы потом бабушке отдать, пускай по ним лечиться:rofl2::rofl2::rofl2:

Палыч.
25.12.2017, 10:24
Для холстиков применяю ткань двунитка. Дышит и влагу не пропускает.

bvv
25.12.2017, 10:44
это по моему одно и то же... просто названия разные (дерево - древесина)
Попытался уточнить это в инете.
Принципиальное отличие:
Агроволокно – это нетканый материал. Технология его производства называется Спанбон.
Агроткань*- это тканый материал большой плотности , который по своей фактуре «в клеточку» напоминает полипропиленовые «сахарные» мешки. Именно за счет своей тканой основы, агроткань обладает намного большими прочностными характеристиками, недостижимыми для даже самого прочного агроволокна.

Волкотрубенко
25.12.2017, 11:41
Цього року після останнього огляду, плівку зняв, замінивши холстиками і накрив подушками. Льотки верхні і нижні відкриті. Вулики древні, 12-ти і 10 рамочні. Дно невід"ємне і глухе. Кілька днів тому обережно заглянув в кілька, холстики і подушки сухі. Бували приморозки до 3-4 градусів. Плівку поверну назад десь наприкінці лютого, як піде розплід.
Плесень зимой не появится. В основном она появляется когда начинается расплод а пчелы еще не часто вылетают. За счет контраста температур. Так что в марте за несколько недель у Вас грибы в улье вырастут.(ИМХО)

СКВИРЯНИН
25.12.2017, 13:28
По поводу ткани на холстики я беру на Текстиль- контакте, там на складах всегда есть разного вида ткани с небольшим браком. Цены смешные, ткани есть любые, а из брака: замокло, дырка в рулоне и тд. Если завтра будет время заскочу гляну. Себе брал осенью тик- мне очень понравился.

САМ
25.12.2017, 13:31
По-моему самое то. "дышащее" пчелы заделают, а что грубые (не все, прочтите о мешковине) - так любой холстик через пару месяцев станет грубым. Неужели менять по нескольку раз в сезон?
"дышащее" пчелы заделают, а что грубые (не все, прочтите о мешковине) - так любой холстик через пару месяцев станет грубым.
можно посмотреть мешковину которую предлагает ТД "Семаргл" и ООО"М-трейдинг".Эл.адресс первого: all-him.com.ua цены приблизительно одинаковы по 15-16 грн за 1 п/м .

art.
25.12.2017, 15:31
Для холстиков применяю ткань двунитка. Дышит и влагу не пропускает.
да что такое двунитка??? вот кто то обьяснит толково???

Добавлено через 2 минуты
По поводу ткани на холстики я беру на Текстиль- контакте, там на складах всегда есть разного вида ткани с небольшим браком. Цены смешные, ткани есть любые, а из брака: замокло, дырка в рулоне и тд. Если завтра будет время заскочу гляну. Себе брал осенью тик- мне очень понравился.

дайте ссылку на нужную ткань...

бігунець
25.12.2017, 17:35
В часика 3 захотелось сходить к пчелам. Летают. С семей 4-х. Присмотрелся. Так почти с каждого улья вылетали. И чистили.

Sauron
25.12.2017, 17:43
Сегодня было +13,5 тепла, летали почти все , последними вылетили итальянки.

Александр47
25.12.2017, 19:53
изучаю в ютубе системы биогазаза одно изучи и этот форум:[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]Пригодится:ok:.Успеха!

Ruslan98
25.12.2017, 20:07
Да сьогодні погода не радує вчора був сніг а за ніч ростав, вітер поривами 15 м/с. Убідом трохи сонечко виглянуло одна сімейка даже обліталася. Я бачу що будем ліпити "ЗЕМЛЯНУ БАБУ" на Новий Рік:rofl2:

Юрій Чугай
25.12.2017, 20:16
В мене і вітер стих і сонце вийшло і тепло було - ніхто на обліт не пішов. І так вже третє потепління, тому мені трохи дивно читати про мало не щотижневі масові обльоти.

ttarik2009
25.12.2017, 20:31
І так вже третє потепління, тому мені трохи дивно читати про мало не щотижневі масові обльоти.

Не хвилюйтеся, бджола краще знає, що їй потрібно. Якби дуже треба було - то вилетіла б при таких потепліннях......... А так - раз сидять тихо, значить у них все в порядку. Після нового року можна тихенько глянути розташування клубу.

Володимир Jos
25.12.2017, 21:22
Артур, а Вы бы попробовали ложится в 12 - 1 ночи. Тогда никакие течки не помешают
Якщо не читати пост АРТа про собак, класна порада від бігунця... "Лягати в 12, щоб тічка не мішала"...:rofl2:
В нас сьогодні десь +11 було, вітер і перемінна хмарність. З кількох вуликів виглядувало пару бджіл, льоту не було. Вже ввечері на деяких прильотках знайшов пару живих бджіл..Мабуть ті, що вже своє віджили. Перепаковував рамки, споминаючи родичів "Джеррі", незлим тихим словом. Киці солодко спали на дивані...

Добавлено через 7 минут
марте за несколько недель у Вас грибы в улье вырастут.
Якраз в березні бджоли в "движі". розплід... Хоч погода і міняється ледь не щогодини. але все таки клуби не плотні, бігають, гріють розплід, а тут ще й вода під носом , вірніше над головою, є. Вилітають за пилком... Мені здається, що тоді вже не страшно. Головне, що тепло, не так будуть зношуватись, підтримуючи температуру для розплоду. а там, хто його зна...

Добавлено через 3 минуты
Всім подавай снігу... Виглянув в двір, травичка зеленіє, ще навіть пару квіток календули в затишку жевріють... Для полів сніг потрібен, а меня якось без нього краще.

Сергей17
25.12.2017, 21:49
Якраз в березні бджоли в "движі". розплід... Хоч погода і міняється ледь не щогодини. але все таки клуби не плотні, бігають, гріють розплід, а тут ще й вода під носом , вірніше над головою, є. Вилітають за пилком... Мені здається, що тоді вже не страшно. Головне, що тепло, не так будуть зношуватись, підтримуючи температуру для розплоду. а там, хто його зна...

.

Не только рамки ,а и сушь с пергой плесенью покроются марте, апреле.

Шавлюк
25.12.2017, 21:57
На рахунок розплоду -так ранувато.Другий день +11.Підняв сьогодні дашок,приложивши руку тепла не чути.При подальшій такій температурі прийдеться забрати одіялка до полхолодань.

СКВИРЯНИН
25.12.2017, 23:02
Знову втрати від гризунів. Зберігається суш в корпусах на вулиці під накриттям. Корпуси ставлю на піддони, кладу дрібного вічка металеву сітку ( Фрунзе плетена) і ставлю по 8 шт в штабелі. Через кожні 3 корпуси і зверху теж кладу сітку. Так зберігаю від серпня. Так залізла мишка через круглий льоток, витягнувши поролонову затичку, причому у верхньому корпусі і, як результат, втратив 20 рамок на 300 світлої суші. Мишка маленька ( зловив) , з довгим писком, для неї отвір на 25 не перешкода

bee-beep
26.12.2017, 08:35
З. Так залізла мишка через круглий льоток, витягнувши поролонову затичку, причому у верхньому корпусі
для мышки это не высота ,они спокойно лезут и выше..как пример, у нас в доме есть мансардный этаж...ночью как начнут ганять с той скороны потолка, а потолок гипсокартон...точно,как кони,умудряются даже под утепитель из минваты залесть и шуршать:confused:...приходиться регулярно травить везде, там где рамки и т.д. в первую очередь.

Володимир Jos
26.12.2017, 10:01
Не только рамки ,а и сушь с пергой плесенью покроются марте, апреле
Я на 700 км живу південніше Вас. Це якщо трасою, по прямій мабуть десь добрих півтисячі... На березі Чорного моря..В травні вже черешні спілі... Зараз на вулиці +10...
І в той час гнізда утеплені і вжаті...Лишніх рамок у вулику нема. Розплід і мед з пергою. А ось зимою пліснявіли. Температура взимку постійно міняється... Може бути -10, потім "южак" з моря, і вже +15.. В нас зараз снігу ще не було, Пару раз були приморозки невеликі. Вчора мухи літали. Придивляюсь до клаптика клубніки, сапати треба...За останніх півтора місяці травою заросла...

Добавлено через 13 минут
Мишка маленька ( зловив) , з довгим писком
По такому опису більш схоже на землерийку... Але землерийка виключно хижак, і гризти їй рамки просто не вистачить часу, постійно треба щось білкове для "закусити" шукати... Може залізли звичайні миші, напаскудили, та й пішли, а землерийка туди потрапила щось їстівне пошукати...
В мене теж пару десятків рамок пошкодили... В деяких повністю повигризали отвори з долоню, в деяких тільки виїли місця з однієї сторони, де мабуть були пергові вкраплення. Такі рамки, без наскрізних пошкоджень, міркую, можна зберегти... Промию весною розчином перекису водню, і ще підуть в діло... Минулий рік втратив практично всю суш, міль "тр...". Починав все з вощини знову. Зараз, після осінніх вибраковок маю десь рамок двісті суші. Зберігав в приміщенні, закривши льотки. Але десь пролізли... Поряд приміщення, де зберігається зерно, крупорушка...Для мишей рай... Зараз перебрав, і всю суш розмістив в пустих корпусах, на вулиці. Минулого рок залишки суші так всю зиму простояли, цвілі практично не було.

Happy hiver
26.12.2017, 10:31
Получил в субботу 300 корпусов, точнее 270, а остаток довезут потом. Начал проваривать их. Погода просто жах, плюсовая температура, слякоть... Качеством ульев доволен, единственное в чем прокосил производитель, так это в том, что не сделал спереди и сзади ручки. А так дерево сухое, качество сборки хорошее.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Берендей
26.12.2017, 11:05
В нас зараз снігу ще не було, Пару раз були приморозки невеликі. Вчора мухи літали. Придивляюсь до клаптика клубніки, сапати треба...За останніх півтора місяці травою заросла...
Это точно. Если не будет крепких морозов то будет Юг всю весну пестрить сообщениями о потраве пчел. Чем мягче зимы тем больше вредителей переживают эти зимы и приступают к уничтожению посевов а у аграриев с ними одна борьба- ТРАВИТЬ. Так что морозы нам ой как нужны.

бігунець
26.12.2017, 11:37
У нас прекрасная весенняя погода. Солнце, на солнце уже +12. Будем ждать облет.:)

arbutr
26.12.2017, 11:54
У нас прекрасная весенняя погода. Солнце, на солнце уже +12. Будем ждать облет.:)

Тоже самое,идёт потепление.После облёта в такое время года пчелы занимают предыдущее место клуба или могут по новому расположиться?

СКВИРЯНИН
26.12.2017, 12:19
Минулий рік втратив практично всю суш, міль "тр...". Починав все з вощини знову.
Питання зберігання суші у мене стоїть від початку мого пасічникування. Пробував по різному, в тому числі збудувавши невеликий сотосклад, але якщо не міль то миші, не миші то міль. Нинішній спосіб трубою, коли в корпусах один поверх іншого із відкритим доступом повітря знизу і зверху найкращий. Відразу після відкачки світлу суш ставлю в корпуси і проблем немає: створюється протяг ( якщо зверху кидати пір'їну, то вона вниз не осідає, а або вилітає зверху, або довго висить у повітрі) . Зверху і знизу сітка, корпуси спочатку ставлю по 10- 12 шт. в зиму остаточно сортую. Так навіть у мене стоять і повномедові рамки запасу. Просто в даному випадку не подумав, що миші зможуть пролізти на висоті 2 м. через отвір 25 та ще й витягнувши поролон. Але спосіб, повторюсь, для мене на сьогодні найкращий

Andruhan
26.12.2017, 12:33
Начал проваривать их.
Володя, варишь как и думал, в масле?

Димас
26.12.2017, 12:54
Тоже самое,идёт потепление.
Иногда в морозные зимы зимовка бывает лучше, чем в такие теплые. Семьи спокойно сидят и не рыпаются. А весной дружный облет и хорошее развитие. А сейчас всё с ног на голову перевернулось...

Володимир Jos
26.12.2017, 12:54
Тихо і сонячно...Бджоли літають...Позаглядував під холстики, і побачив в трьох сім"ях паршиву картину. Клуби сидять ззаду, під стінкою..Мед спереду... Добре, що під теплу погоду заглянув, бо планував десь в середині , або кінці січня глянути... Вже б обсипались... Все у всіх робив однаково...Чого вони так розмістились, тільки їм відомо. Прийдеться вже щось думати, як їх від голоду рятувати...Вперед на мед вони, як я розумію, вже не підуть...

Женя Д
26.12.2017, 13:31
СКВИРЯНИН, уже 3 сезона обрабатываю суш самогоном с росинки,и все ок,моли нету,а мышей травить постоянно нужно а не только на зиму...



Вот вчера вернулся с Одесской обл,температура там конечно прикольная,утром холодно и дождь сразу замерзает на лед,а к обеду солнце и температура +10,когда уезжал дома на земле снег лежал,а там одуванчик цветет)))

Димас
26.12.2017, 13:32
Женя Д, у Вас что пасека на кочевке или посадка рядом с домом?

Женя Д
26.12.2017, 13:45
Димас, забыл дописать,пасека не моя,знакомого,посадочка акациевая под самым домом проходит(на фото получено разрешение)))

Василий
26.12.2017, 13:57
У нас +12
Некоторые семьи уже пошли на облет
Но основна масса сидит и в ус не "дует"

Володимир Jos
26.12.2017, 14:13
Чи можливо зараз розвернути рамки, щоб місце, де сидить клуб, опинилось спереді? Гісметео каже, що ще три дні буде тепло...
Не витримав, пішов і розвернув.. І здається зрозумів, чому так сталось..[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] В коментаріях до цього відео хтось каже, що клуб може сісти або посередині, або ззаду. Якби спочатку на це звернув увагу, зараз б не було танців з бубнами.
Рамки десь на половину, дві третини з медом.Але не рівномірно, а з однієї сторони більше, з іншої менше. В деяких я і склав їх одну туди, іншу сюди. От і вийшло ложе ззаду, а мед спереду... Зараз тепло, бджоли активні. Рамки брав по дві-три, і розвертав. Ще й побачив, що де зверху здається, що клуб займає чотири вулички, насправді шість. Трохи полегчало... Ще звернув увагу, що три сім"ї, які осінню мали до останнього розплід, дуже просіли і були об"єднані в одну, на той час мали ще й відкритий розплід. Коли об"єднував, рамки з печаткою позабирав в них. А сьогодні, побачивши, що вони збились під одну сторону, переставляв рамку необсиджену туди, де бджоли впирались в заставну. І на двох рамках десь на півдолоні печатки.З деяких комірок вже виходили молоді бджоли і застигли. В мене практично всі матки молоді, 17 року. І деякі не змогли зупинитись в засіві... жалко, гарні були сім"ї...

davolodya
26.12.2017, 14:17
Тихо і сонячно...Бджоли літають...Позаглядував під холстики, і побачив в трьох сім"ях паршиву картину. Клуби сидять ззаду, під стінкою..Мед спереду... Добре, що під теплу погоду заглянув, бо планував десь в середині , або кінці січня глянути... Вже б обсипались... Все у всіх робив однаково...Чого вони так розмістились, тільки їм відомо. Прийдеться вже щось думати, як їх від голоду рятувати...Вперед на мед вони, як я розумію, вже не підуть...

У мене кожного року кілька сімей робить зимове ложе біля задньої стінки, внизу, в процесі зимівки піднімаються і ідуть до переду. Думаю, у Вас така ж ситуація. Якщо меду є досить, підуть на мед як має бути.
Зараз у нас +8, сонячно, без вітру, окремі сім'ї починають потихенько літати

Василий
26.12.2017, 14:21
Чи можливо зараз розвернути рамки, щоб місце, де сидить клуб, опинилось спереді? Гісметео каже, що ще три дні буде тапло...

В практике был такой случай но пчела пошла к передней стенке
(обнаружил весной по следу)
Если аккуратно (что бы не струсить матку)то наверное можно рабоча пчела подыметьс
(ИМХО)

davolodya
26.12.2017, 14:23
Чи можливо зараз розвернути рамки, щоб місце, де сидить клуб, опинилось спереді? Гісметео каже, що ще три дні буде тапло...

Коли перший раз бджоли у мене почали зимівку біля задньої стінки, я також переживав, розвертав рамки на 180 градусів, але все марно. Клуб всеодно розмістився ззаду , зимою піднялися і пішли до передньої стінки. Зараз навіть уваги на це незвертаю, аби корм був, і від кліща щоб були оброблені нормально, і все ок

СКВИРЯНИН
26.12.2017, 14:44
Дзвонила мама, ходила до вуликів- на 11.30 температура 11.5+ ( термометр висить на пасіці вже рік) , всі сім'ї роблять доволі масовий обліт, незважаючи на де знаходяться: сонячна сторона чи тінь, лише з однієї вилітають поодинці.

Добавлено через 7 минут
Обробляти суш самогоном не пробував, не знаю як, і якщо цю процедуру робити часто то такий метод мені не підходить, так як я все ж пасічник вихідного дня. А травити мишей влітку взагалі не розумію як, тому що в 60 м від пасіки знаходиться річка, і восени та зимою звідти лізе все що можна, від мишей до лисиць

Волкотрубенко
26.12.2017, 14:59
Иногда в морозные зимы зимовка бывает лучше, чем в такие теплые. Семьи спокойно сидят и не рыпаются. А весной дружный облет и хорошее развитие. А сейчас всё с ног на голову перевернулось...
Согласен! Прошлая зима хорошая была. Даже днем плюса не было. Зато потом дружный облет и стремительное развитие.
Сегодня вышел на пасеку и увидел мощнейшие облеты в половины семей. Через пол часа полетели те которые сидели а с облетавшихся и пчел уже не видно.
В очередной раз убеждаюсь что незачем сокращать на зиму гнезда.

Володимир Jos
26.12.2017, 15:04
"""Клуб всеодно розмістився ззаду"""
Ото може бути "засада"... Значить через пару днів перегляну, що там і як в них. Хоча чого б їм зараз міняти місце..Розвернув, бджоли залишились на своєму ложі, мед, як і треба позаду тепер...Вперед їм нема куди йти, там стінка, тільки назад на мед... Як не крути, треба буде проконтролювати...

бігунець
26.12.2017, 15:28
Володя, та не морочся. І собі проблеми, і бджіл нервуєш. Все буде гаразд. Не хочуть іти від передньої стінки до задньої, так підуть від задньої до передньої. Бджоли йдуть за медом.

Димас
26.12.2017, 15:59
Дзвонила мама, ходила до вуликів- на 11.30 температура 11.5+ ( термометр висить на пасіці вже рік) , всі сім'ї роблять доволі масовий обліт, незважаючи на де знаходяться: сонячна сторона чи тінь, лише з однієї вилітають

Сегодня вышел на пасеку и увидел мощнейшие облеты в половины семей.
Нарешті й в інших куточках України почалися обльоти. У нас прохолодно і сиро, ніхто не літає.

Сергей17
26.12.2017, 16:08
У нас+6 солнышко. Частично вылетали не со всех ульев кто на солнышко посмотреть последний раз, кто опорожниться,а кто за компанию. Масово не летали да и холодновато но мухи тоже летали.

Bee_Keeper
26.12.2017, 16:24
Політали трошки ті, що були напроти сонечка. Не досить масово, мабуть вийшли ті, яких припекло. В тіні +11. Сонечко то є, то його немає. Краще вже не було б такого обльоту. Бджоли менше б заклякло.

Alexandr L
26.12.2017, 16:29
"""Клуб всеодно розмістився ззаду"""
Ото може бути "засада"... Значить через пару днів перегляну, що там і як в них. Хоча чого б їм зараз міняти місце..Розвернув, бджоли залишились на своєму ложі, мед, як і треба позаду тепер...Вперед їм нема куди йти, там стінка, тільки назад на мед... Як не крути, треба буде проконтролювати...

Оставьте пчел в покое, это у них "на уме" желание так сидеть и никакой перестановкой, это желание не выбьете. У меня каждый год одна-две семьи смещаются к одной заставной - становится с одной стороны густо (могут даже по заставной лазить), с другой пусто (одна-две рамки без пчел). первый год переставлял пустые рамки на ту сторону где пчел много даже лезут на заставную. Через несколько дней все снова по старому - одной стороны 1-2 рамки пустые, с другой "перенаселение" пчел, клуб опять сместился в ту же сторону. Сейчас такие семьи не трогаю. Однако если в конце февраля, в марте такая ситуация, то свободные от пчел рамки с медом переставляю на другую сторону гнезда, пчелы после этого не смещаются в сторону.

МЭД
26.12.2017, 17:00
Сегодня солнце с утра ,в тени +10 на солнце до +15 доходило. Гудели те на которых грело солнце. Чистили убирали .

МЭД
26.12.2017, 18:06
Сегодняшний облет

пасіка
26.12.2017, 18:35
Тихо і сонячно...Бджоли літають...Позаглядував під холстики, і побачив в трьох сім"ях паршиву картину. Клуби сидять ззаду, під стінкою..Мед спереду... Добре, що під теплу погоду заглянув, бо планував десь в середині , або кінці січня глянути... Вже б обсипались... Все у всіх робив однаково...Чого вони так розмістились, тільки їм відомо. Прийдеться вже щось думати, як їх від голоду рятувати...Вперед на мед вони, як я розумію, вже не підуть...

Чому це не підуть?підуть…нема різниці де він збирається спереду чи ззаду.У вас,мабуть,дно сітка?

бігунець
26.12.2017, 18:36
Сегодняшний облет
А мои так и не полетели.:(

пасіка
26.12.2017, 18:43
"""Клуб всеодно розмістився ззаду"""
Ото може бути "засада"... Значить через пару днів перегляну, що там і як в них. Хоча чого б їм зараз міняти місце..Розвернув, бджоли залишились на своєму ложі, мед, як і треба позаду тепер...Вперед їм нема куди йти, там стінка, тільки назад на мед... Як не крути, треба буде проконтролювати...

Оце ви наворотили…перш ніж робить краще почекати порад пасічників з більшим досвідом…вони там розмістились бо так їм потрібно,вентиляція так облаштована в тих вуликах,або сітка на дні або вулик дирявий

gru.v
26.12.2017, 19:02
+6 сонячно масового обльоту не було але трохи політали, точок в затишку і на сонці
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Володимир Jos
26.12.2017, 19:09
Сітки нема.. Вулики, як вулики... Тільки клуби сіли ззаду в трьох сім"ях. Розвернув. Що з того вийде, побачимо. Бджола вся залишилась на своїх місцях, ніхто не обтрусився. Тим більш, було тепло. Ще практично вся зима спереду. Думаю, все буде добре, але про вся випадок через якийсь час перевірю, де вони. Зимуєм далі... Сьогодні витяг пару лишніх рамок, поклав під стіною пристройки. Їх відразу знайшли бджоли, і почали по них нишпорити... На вулиці було реально, як весною...Ще сьогодні знайшов на смородині майже розкриті пупянки, (смородина продовгувата, така що гронками висить...) Дерево і кущі теж загубились, що ще зима не починалась. і вирішили, що вже весна.

Добавлено через 4 минуты
Бджоли йдуть за медом
Минулоріч в січні сім"я обсипалась одна, слабенька... Купка бджіл була ззаду... Навколо мед. і спереді теж.

Ruslan98
26.12.2017, 20:38
Согодні політали, був масовий обліт, в тіні +10 а на сонці +12.:)2536525366

Владимир Татомир
26.12.2017, 20:51
Да, уж! Сегодня порадовали, бакфаст В21 иошка от Паланочки[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])итальянка[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])также бакфаст[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])облет делало большинство семей, на крышах и стенках ульев, на машине, следы очищения пчел.

zelya343
26.12.2017, 21:01
Політали трошки ті, що були напроти сонечка. Не досить масово, мабуть вийшли ті, яких припекло. В тіні +11. Сонечко то є, то його немає. Краще вже не було б такого обльоту. Бджоли менше б заклякло.
Интересно, расстояние у нас небольшое, а такая разница. В тени +12, на солнце - не знаю, но уже второй день был - прямо летний. Теплынь, солнечно. Пасека гудела. И облеты мощные, и летают - ищут чего-то. В том месте где была куча черных рамок для перетопки так шныряли - проходу не было. Наверное в этом хорошего мало, если и дальше так будет - придется снимать утепление.

Bee_Keeper
26.12.2017, 21:52
Интересно, расстояние у нас небольшое, а такая разница.
Возможно завтра-послезавтра будет основной облет. Если конечно погода удержиться с теплынью.
Сегодня у десятка ульев копошилась пчела. Минут 15 посмотрел, чем "стреляет" пчела, что выносят с ульев. Посмотрел с под низу на семьи, в которых сетчатые донья - подмора пчелок по 20-30. Зимовка продолжается.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])


[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Женя Д
26.12.2017, 22:57
не планировал ехать на пасеку но нужда заставила,сработала сигнализация,пришлось все бросить и лететь,приехав на место немного удивился,пчелы летают,выносят подмор,на улице+12 было,а внутри павильена +18 градусник показывал,как то это не хорошо,взлома не обнаружилось,это хорошо,но видать сигналка сработала на мыш,это уже плохо,прийдеться вылавливать ее на выходных

seim
26.12.2017, 23:09
на улице+12 было,а внутри павильена +18 градусник показывал
за счет чего такая разница температуры?

Женя Д
26.12.2017, 23:40
seim, за счет крыши и стен,пришлось пооткрывать люки в полу

seim
26.12.2017, 23:53
в средине зимы в неотапливаемом помещении +18 это сильно:ok: Там и самому жить можно:)

Ворон
26.12.2017, 23:58
не планировал ехать на пасеку но нужда заставила,сработала сигнализация,пришлось все бросить и лететь,приехав на место немного удивился,пчелы летают,выносят подмор,на улице+12 было,а внутри павильена +18 градусник показывал,как то это не хорошо,взлома не обнаружилось,это хорошо,но видать сигналка сработала на мыш,это уже плохо,прийдеться вылавливать ее на выходных

Значить у вашому вагончику погано зроблена термоізоляція,що буде літом на сонці,душогубка,в нас сьогодні було в тіні +9"С,на сонці може і більше,по пасіці літало десяток бджіл,в вагончику було +5"С.;)

Женя Д
27.12.2017, 00:20
seim, это если солнце светит,а если в поле на кочевке,да раней весной на рапсе,то ужас просто,но в бытовке есть буржуйка,зимую вторую зиму в нем,прошлой зимой при -8 на улице +4 внутри,но это при закрытых люках в полу

Добавлено через 4 минуты
Ворон, а літом з кожного боку знімаються стінки,закритий він тільки на осінь,зиму,і весну

Ворон
27.12.2017, 00:29
seim, это если солнце светит,а если в поле на кочевке,да раней весной на рапсе,то ужас просто,но в бытовке есть буржуйка,зимую вторую зиму в нем,прошлой зимой при -8 на улице +4 внутри,но это при закрытых люках в полу

Добавлено через 4 минуты
Ворон, а літом з кожного боку знімаються стінки,закритий він тільки на осінь,зиму,і весну

В мене вагончик з усіх сторін обшитий 4 см пінопластом,і я непереживаю за скачки температури,тому постійно готовий до переїзду і природних катаклізмів.;)

Женя Д
27.12.2017, 00:40
Ворон, не хотелось в него сильно влаживаться,да и небыло тогда средст свободных,а сейчас все больше склоняюсь к кочевым модулям и если все получиться то продам эту телегу)))а пока в принципе и так все устраивает,сухо,тихо,чисто, зацепил и перевез,вот только весной крышу сделаю как у вас,подобью пенопластом и фольгоизолом,а то летом нагреваеться сильно

ttarik2009
27.12.2017, 11:32
Вчера был теплый и солнечный день, наверное первый солнечный день за весь декабрь. Градусы не смотрел, а так, по ощущениям - где то +8 градусов, на солнышке наверное до +12 градусов. К большому сожалению не мог сам наблюдать за облетом, так как целый день на работе. Но облет был, и довольно неплохой, мать вечером докладывала обстановку: корпусники облетывались интенсивно, в двух лежаках лет был менее активный.
Сразу задал себе вопрос: почему лежаки хуже летали? Может потому что объем улья больше, и на солнце они дольше прогреваются, чем корпусники?
Какие будут мнения, коллеги? :old:

art.
27.12.2017, 12:17
однозначно корпусники быстрее прогреваются!

ttarik2009
27.12.2017, 12:28
однозначно корпусники быстрее прогреваются!
Но влияет ли это на..... как бы это сказать..... ну на интенсивность лета пчел именно в таких погодных условиях? Есть у кого-то такие же наблюдения, или это просто стечение обстоятельств?

art.
27.12.2017, 12:32
у меня лежаков нет .. все ульи из ЭППС.. сравнивать особо не с чем... да и погода у нас... +6 и туман, да и своих я не утеплял, сверху лежат кусочки фольгоизола (не на весь корпус)... мои в клубах сидят...

Димас
27.12.2017, 13:05
Сразу задал себе вопрос: почему лежаки хуже летали? Может потому что объем улья больше, и на солнце они дольше прогреваются, чем корпусники?
Какие будут мнения, коллеги?
Толщина стенки, цвет, расположение передней стенки относительно солнца, защита от ветра, сила семьи (сильные едят меньше и летать им не печет), как сидят и др, всё это влияет.

У нас сегодня с утра было солнце, тепло и свежий ветер. Ранее прикрыл передние стенки щитами от ветра, пока не вылазят, и тучи пошли. По такой погоде пусть лучше сидят.

Женя Д
27.12.2017, 13:26
[QUOTE=ttarik2009;216567]
Сразу задал себе вопрос: почему лежаки хуже летали?

ну не скажите,если хорошо швырнуть то лежак может дальше пролететь,да и велика вероятность что многокорпусник начнет разбираться в полете)))(ИМХО)

Voblin_UA
27.12.2017, 14:31
Как такая активность пчёл скажется на зимовке?

darveter94
27.12.2017, 15:29
Как такая активность пчёл скажется на зимовке?

весна покажет.
интересно услышать от коллег со стажем >10 year.
встречалась похожая "аномалия" за их стаж?

* хотя я вот думаю что для пчеловодов Крыма это ситуация обычная.

Василий
27.12.2017, 15:34
На данный момент у нас +8 штиль
Четыре семейки активно пошли на воду
Что то мне не очень это
Кабы матки не начали" червить"

Димас
27.12.2017, 15:38
интересно услышать от коллег со стажем >10 year.
встречалась похожая "аномалия" за их стаж?
Ничего страшного не будет, главное чтобы расплод не погнали как в Германии. Е.Рудь снял ролик, с 13.минуты осмотр семьи.
https://www.youtube.com/watch?v=vIkqEA2PTog

МЭД
27.12.2017, 15:56
Второй день тепло. Вчера был облет хороший ,сегодня добавился ветерок но солнце ,в тени +11 .4 й облет в декабре . Из всех семей в 4х по ходу есть расплод не много конечно но тепло чуть прощупываеться .может со спичечный коробок . 80 % сидят под передней стенкой ,Несколько семей сели на крайних рамках между заставной .и одна села с октября под задней стенкой . Ни кого не трогаю при такой температуре перейдут куда надо ,тем более лежат реечки сверху.

Alexandr L
27.12.2017, 17:26
в средине зимы в неотапливаемом помещении +18 это сильно Там и самому жить можно
Так зима только по календарю, да в подготовке к Новому году.

Н Петрович
27.12.2017, 20:13
весна покажет.
интересно услышать от коллег со стажем >10 year.
встречалась похожая "аномалия" за их стаж?
У нас теплый декабрь был 2000 году температура до +15, в январе 2001 г. до 10 числа было тоже тепло до +10 с 12 01 морозы, февраль тоже морозы, облет был 5 марта. Тогда мои пчелки зимовали в помещении, я их занес в ноябре, так что облетов у меня не было. Перезимовали хорошо.

САМ
27.12.2017, 20:25
[QUOTE=Димас;216609]Ничего страшного не будет, главное чтобы расплод

Доброго всем здоровья!!!! В 2015 году 21 декабря в 13-30 на солнышке было +17 и пчелки облетелись активно. Ничем плохим, мне лично, этот факт не запомнился....

pit999
27.12.2017, 21:33
Клуби сидять ззаду, під стінкою..Мед спереду... Добре, що під теплу погоду заглянув, бо планував десь в середині , або кінці січня глянути... Вже б обсипались... Все у всіх робив однаково...Чого вони так розмістились, тільки їм відомо. Прийдеться вже щось думати, як їх від голоду рятувати...Вперед на мед вони, як я розумію, вже не підуть...

А как на счет перевернуть корпуса (у Вас похоже со съемным дном), чтоб мед оказался у задней стенки от летка? Верхний закрыть.

Ворон
27.12.2017, 21:40
А как на счет перевернуть корпуса (у Вас похоже со съемным дном), чтоб мед оказался у задней стенки от летка? Верхний закрыть.

Бджолам видніше де робити ложе,головна умова успішної зимівлі,ца забезпечення бджіл якісними кормами в достатній кількості.:ok:

Kitam
28.12.2017, 11:51
Никогда не смотрю и не слежу за расположением клуба зимующих пчел...и так как не имею с 2007 года ни одной не перезимовавшей семьи.. то вывод напрашиваеться сам собой..расположения клуба никак не влияет на успех зимовки...другое дело черезмерно широкие гнеда, тут последствия могут быть неприятные

Юрій Чугай
28.12.2017, 12:09
Надміру зжаті гнізда також можуть викликати проблеми...

Берендей
28.12.2017, 12:17
Надміру зжаті гнізда також можуть викликати проблеми...

Какие например?

Юрий Нефёдов
28.12.2017, 13:52
на пасеке облёт. совсем чуть-чуть крышки ульев в крапинку. весной на каждых 100 см2 крапинка была, а сейчас по 2-3 крапинки на крышку.
может ветерок тому помеха?

Valeriy_61
28.12.2017, 14:16
Сейчяс на солнце +25 в тени +11. Облетались почти все семьи, даже те что стоят в тени.:ok:

kroxaru
28.12.2017, 14:29
У нас облет,металл крышек ульев теплый,завтра обещают еще теплее.

Димас
28.12.2017, 16:22
С утра было солнце, +11 в тени, семьи до обеда начали облет. Но летали не дружно, а по очереди. Не облетелось только 5 семей, стоящих в тени летками на запад.
http://i.piccy.info/i9/61e31cc20502d48265b66dd945db52c6/1514466991/6015/1195704/IMG_20171228_121639_240.jpg (http://piccy.info/view3/11916815/edc4b21792d5de3f1a6f6a98556598f1/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-28-13-16/i9-11916815/180x240-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-28-13-16/i9-11916815/180x240-r)
Выборочно открывал несколько ульев, сухо, корма есть , на наличие расплода ничего не указывает. На воду не летали, хотя поилки стоят на старом месте. Кстати, пятен от испражнений на крышках почти нет. В одном улье была влажная подушка, из-за слабой вентиляции, леток только нижний, исправил. После обеда облачно и даже моросил дождь. Зимуем дальше, теперь бы чуть попрохладнее.
Вот УС открывал, телефоном щелкнул
http://i.piccy.info/i9/efd306d007a2c33af730ba8655119273/1514467729/42592/1195704/IMG_20171228_120821_500.jpg (http://piccy.info/view3/11916841/d208a07b03e24ec0cd5bf13b3204e6e9/)http://i.piccy.info/a3/2017-12-28-13-28/i9-11916841/472x354-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2017-12-28-13-28/i9-11916841/472x354-r)

nik291
28.12.2017, 17:51
Мои сегодня летали как некогда . Весной не всегда так бывает на 100% пдчистели подмор . Клуб у всех впереди

Сергей17
28.12.2017, 17:59
Надміру зжаті гнізда також можуть викликати проблеми...

Было чрезмерно сжал семью. Когда собрались в клуб- тонкие заставные внизу отошли от рамок см на семь. Зимовка прошла отлично . После лекции Домбровского семьи сжимаю будь здоров. Расход корма был мал.

TvaleriN
28.12.2017, 18:14
Сегодня было провокационно тепло, в тени +10, легкий Ю/З ветер. Однако солнце пробивалось изредка. Несколько семей показывались из летков, а одна дружно облеталась. Рядом с ульями появились первоцветы, на календаре 28.12.2017.............:confused:

Юрій Чугай
28.12.2017, 18:16
Какие например?

Несвоєчасний розплід, нестача корму, не можливо проконтролити кількість корму (бо клуб займає по довжині майже всю рамку) - це з основних на мою думку. А якщо з пальця ще висосати, то можна добавити і ще.

Берендей
28.12.2017, 18:27
на мою думку
Так це все на думку а не з практиктичних дослідів ?? Тоді зрозуміло. Якщо так міккувати то і літаки не повинні літати бо по суті це лише шмат металу і пластику вагою в декілька тон.

МЭД
28.12.2017, 18:30
Несвоєчасний розплід, нестача корму, не можливо проконтролити кількість корму (бо клуб займає по довжині майже всю рамку)
І яким чином це впливае на зжате гніздо ???

Юрій Чугай
28.12.2017, 18:42
Было чрезмерно сжал семью. Когда собрались в клуб- тонкие заставные внизу отошли от рамок см на семь. Зимовка прошла отлично . После лекции Домбровского семьи сжимаю будь здоров. Расход корма был мал.

Я в тому році так одну сім'ю завів у інший світ (ранній розплід і корма тю-тю, хоча їх було більше як в інших). І цілий лютий ходив хвилювався, заглядав, давав всім помадку, а реально знадобилась вона 1-2 сім'ям.
Думаю, зжимати треба, але вміру, щоб клуб був більше схожий на кулю ніж на куб(ИМХО).

Добавлено через 7 минут
Так це все на думку а не з практиктичних дослідів ?? Тоді зрозуміло. Якщо так міккувати то і літаки не повинні літати бо по суті це лише шмат металу і пластику вагою в декілька тон.

Ну, міккувати, то не до мене.:D.

Kitam
28.12.2017, 18:48
Несвоєчасний розплід, нестача корму, не можливо проконтролити кількість корму (бо клуб займає по довжині майже всю рамку) - це з основних на мою думку. А якщо з пальця ще висосати, то можна добавити і ще.

зимую на 6-7 рамках..берем по кормам..две крайних по 3.5кг=7кг предпоследние две по 3кг=6кг две центральные по 2кг=4кг итого шесть дадановских рамок = 17кг пчелы тратят в месяц при нормальной зимовке кило примерно, при ненормально организованной 1.5кг берем по максимуму с 6месяцев на 1.5кг =9кг с октября по апрель..в гнезде 17кг и крайние остаються на весну почти полные.. Вопрос что там контролировать зимой?

Ворон
28.12.2017, 18:57
Я в тому році так одну сім'ю завів у інший світ (ранній розплід і корма тю-тю, хоча їх було більше як в інших). І цілий лютий ходив хвилювався, заглядав, давав всім помадку, а реально знадобилась вона 1-2 сім'ям.
Думаю, зжимати треба, але вміру, щоб клуб був більше схожий на кулю ніж на куб(ИМХО).

Добавлено через 7 минут


Ну, міккувати, то не до мене.:D.

Це не зжатість гнізда зашкодила,а жадібність пасічника,оставляю з осені неменше 15 кг корму на сім'ю,+даю цукру по 8 кг на сім'ю,ніколи не докормлюю нічим,хватає на зимівлю і весняний розвиток.:old:

Michman
28.12.2017, 19:45
Сегодня было +12- +14 в тени. Пчёлки начали летать где то в 11.30 - карника с К16 и К50 мамками. Облёт был ёмкий! Из шести семей только одна начала лёт где то в 13.30. Эти ребята собрались в клуб у задней стенки и похоже ждали пока тепло дойдёт к ним (север сзади). Вот и одна из особенностей сборки клуба не по феншую. Т.к. они позже стартанули, то резвились почти до 15.30. Семья похоже будет более проблемная чем остальные пять, хотя в зиму была самая сильная - на 7рамках:ah:. Остальные на 5рамках но сели "по человечески":rofl2: Эти же изначально сильные почему то ужались на 5 рамок вправо к западной заставной, а на оставшихся 2-х рамках осталась часть застывших пчёл. И на дне пчелы отошедшей больше чем в остальных семьях. Матка молодая из роевых - дворняжка. Мёда от них почти не брал, но себе они натаскали. В 15.30 перед ульем кроме отошедшей пчелы было много живой - штук 20-30. Думаю примерзла и давай её на прилётку собирать. Но они домой ни ни! А тут одна подлетает к фейсу и как:nunu:! Типа не встрявай в наши дела:old: Фотки позже выложу.flag_ua

САМ
28.12.2017, 20:37
совсем чуть-чуть крышки ульев в крапинку. весной на каждых 100 см2 крапинка была, а сейчас по 2-3 крапинки на крышку.
Доброго всем здоровья!!! Радуйтесь, значит Ваш корм на зиму качественный!!! Да и кишечники у пчелок еще не совсем полные... Пчелкам легче будет дождаться весеннего ОБЛЕТА!!!!

Добавлено через 14 минут
Облетались почти все семьи, даже те что стоят в тени.
Изображения
Фото-0763.jpg (179.8 Кб, 58 просмотров)
Доброго всем здоровья!!! А что с нижним летком?

пасіка
28.12.2017, 21:35
зимую на 6-7 рамках..берем по кормам..две крайних по 3.5кг=7кг предпоследние две по 3кг=6кг две центральные по 2кг=4кг итого шесть дадановских рамок = 17кг пчелы тратят в месяц при нормальной зимовке кило примерно, при ненормально организованной 1.5кг берем по максимуму с 6месяцев на 1.5кг =9кг с октября по апрель..в гнезде 17кг и крайние остаються на весну почти полные.. Вопрос что там контролировать зимой?
А я б навпаки повномедні поставив би у центр а напів по боках,так як посередині гнізда бджоли обсиджують як правило майже всю рамку(клуб приблизно формується 28-29 см діаметром),навіщо йому сидіти на пустих рамках коли є повномедні по боках які ніхто не обсиджує?Так,знаю,що в багатьох книжках пишеться що рамка повинна бути з вільними від меду чарунками,типу ложе для розміщення клубу,але то бред.

Michman
28.12.2017, 21:47
Предновогодний облёт
[IMG][Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] С наступаюшим 2018 годом!!! Благополучного завершеня зимовки, стремительного весеннего наращивания пчелопоголовья и чтоб вам и нам не было в чём борщ сварить - вся посуда была с мёдом!:poz:

Kitam
28.12.2017, 23:20
А я б навпаки повномедні поставив би у центр а напів по боках,так як посередині гнізда бджоли обсиджують як правило майже всю рамку(клуб приблизно формується 28-29 см діаметром),навіщо йому сидіти на пустих рамках коли є повномедні по боках які ніхто не обсиджує?Так,знаю,що в багатьох книжках пишеться що рамка повинна бути з вільними від меду чарунками,типу ложе для розміщення клубу,але то бред.

Сидя на свободных от меда сотах улочки разделяет только тонкая перегородка дна ячеек а часть пчел залазит в пустые ячейки и клуб получаеться ЦЕЛЬНЫМ, между улочками милиметр дна, так пчелам легче поддерживать микроклимат..при полных сотах между улочками пласты в 25мм и каждая улочка зимует отдельно отсюда повышенный расход корма понос и осыпь..

TvaleriN
28.12.2017, 23:34
Так це все на думку а не з практиктичних дослідів ??
Согласен, а вот пример из личных наблюдений.
В июне 2015 года у знакомого пчеловода вышел рой ( карпатка) и зашел в естественное дупло старой полусухой акации. Ствол в диаметре около 60 см, дупло на высоте 4.5 м, с отверствием 5 на 15 см по вертикали. Пчелы прекрасно там жили в течении 2 лет (2 зимовки), мы за ними наблюдали. Дерево полностью засохло и крона практически опала. Летом этого года, во время шквала с ливнем, дерево упало и фактически развалилось на части. Ночью, когда немного прекратился дождь, мы поехали спасать пчел. Часть пчел на сотах с медом и расплодом удалось упаковать в ящик. Пчелы расплод грели, матка без видимых повреждений и заклещенности в последствии не выявили. Дупло при осмотре оказалось полусгнившее, дырявое как решето и размером как 100 литровая бочка.

Так вот, в дупле семья жила без расширений и сжатий, подкормок и утеплений , обработок против клеща и т.д. Все вроде бы вопреки науке, но факт. Кстати, в зиму пошла полноценная семья на 8 рамках и на своих кормовых запасах.

Юрій Чугай
29.12.2017, 06:54
зимую на 6-7 рамках..берем по кормам..две крайних по 3.5кг=7кг предпоследние две по 3кг=6кг две центральные по 2кг=4кг итого шесть дадановских рамок = 17кг пчелы тратят в месяц при нормальной зимовке кило примерно, при ненормально организованной 1.5кг берем по максимуму с 6месяцев на 1.5кг =9кг с октября по апрель..в гнезде 17кг и крайние остаються на весну почти полные.. Вопрос что там контролировать зимой?

В мене рут тому по кг так не виходить зробити...

Добавлено через 3 минуты
Це не зжатість гнізда зашкодила,а жадібність пасічника,оставляю з осені неменше 15 кг корму на сім'ю,+даю цукру по 8 кг на сім'ю,ніколи не докормлюю нічим,хватає на зимівлю і весняний розвиток.:old:

Це не жадібність, а технологія утримання, медоносна база, погодні умови...

Дед Василь
29.12.2017, 09:05
у меня вчера +11 солнышко, облетелись почти все.:ura1:

Ворон
29.12.2017, 09:50
В мене рут тому по кг так не виходить зробити...

Добавлено через 3 минуты


Це не жадібність, а технологія утримання, медоносна база, погодні умови...

Чия це технологія,щоб цілу зиму бігати до вуликів з помадками,я такеї технології не зустрічав,тай живем ми далеко один від одного,ви на Рівенщині,я на Сокальщині,між нами тисячі кілометрів,зночі і зараз дощ,+6"С.:confused:

seim
29.12.2017, 10:23
ви на Рівенщині,я на Сокальщині,між нами тисячі кілометрів
:confused:
це сусідні області

бігунець
29.12.2017, 10:23
А у нас не летали. Сыро и ветер. Заглянул на днях в пару ульев, просто проверил, как там мыши. Мышей нет и следа, но сыро. не знаю, зачем оставил утеплительные подушки? Прошлые годы под одним холстиком зимовали, так гнезда оставались сухими. Поленился поснимать подушки, подумал, что там тот тоненький синтепон.

П. С. Снять или уже пусть продолжают зимовать?

Димас
29.12.2017, 10:44
П. С. Снять или уже пусть продолжают зимовать?
Если сыро уже сейчас, то лучше что сделать. Иначе к весне там грибы вырастут, рамки заплесневеют.

У нас с утра снова солнце, как будто ранняя весна, могут снова полетать. Это уже будет четвертый облет за декабрь - абсолютный рекорд за всю мою практику. А в прошлом году зимой вообще не вылетали.

Володимир Jos
29.12.2017, 11:05
П. С. Снять или уже пусть продолжают зимовать?
Я осінню знявши плівку, залишив тільки холстики...Потім похолодало, поклав подушки... На днях все таки всі подушки познімав... І мабуть до лютого, поки не піде розплід, ставити не буду. Бо як буде температра скакати туди-сюди, то точно можна буде в вуликах гриби виростити. А в нас біля моря вологість завжди висока в осінньозимній період. Бджоли вже кілька днів підряд літають... Вже не масові обльоти, а потроху з кожного вулика вибігають... Проявляють інтерес до корпусів, де суш стоїть...

Ворон
29.12.2017, 11:46
:confused:
це сусідні області

Та ну,а я бувби незнав,хоча в Рівне був нераз.:rofl2:

seim
29.12.2017, 12:03
Та ну,а я бувби незнав,хоча в Рівне був нераз.:rofl2:
тоді звідки взялись тисячі кілометрів між цими областями? flag_ua

Ворон
29.12.2017, 12:16
тоді звідки взялись тисячі кілометрів між цими областями? flag_ua

Смайлик непоставився,бо пишу з планшета.;):rofl2:

aleksandrfeed
29.12.2017, 14:21
А у нас не летали. Сыро и ветер.
Нам с вами, с нашим местом жительства , только мечтать приходится об облетах ... Последний облет у меня датируется первыми числами октября
:v_banke:

Юрій Чугай
29.12.2017, 15:05
Чия це технологія,щоб цілу зиму бігати до вуликів з помадками,я такеї технології не зустрічав,тай живем ми далеко один від одного,ви на Рівенщині,я на Сокальщині,між нами тисячі кілометрів,зночі і зараз дощ,+6"С.:confused:

Вік живи - вік учись:rofl2:.
Ясно що кульки зимою це форсмажор з осені. Великих гуру:poklon: прошу сильно не бити себе п'ятою в груди, бо форсмажори були, є і будуть в кожного. Чи у вас сім'ї зимою не гинули?

Добавлено через 6 минут
Нам с вами, с нашим местом жительства , только мечтать приходится об облетах ... Последний облет у меня датируется первыми числами октября
:v_banke:

В мене також ніхто літав. Було якось на тижні в кількох вуликах носи показували, але до масових обльотів так і не дійшло.

Добавлено через 14 минут
тоді звідки взялись тисячі кілометрів між цими областями? flag_ua

Якщо чесно, то навіть сусідні райони можуть суттєво відрізняються як не погодою, то медоносною базою. В нас с\г знаходиться на зародковому стані ( тільки починають щось цікаве сіяти). Акації масиві немає, в радіусі льоту біля 2-3га (але на них припадає близько 150-200 сімей), липових дерев не більше ніж вуликів у Володимирці. Одна надія на ліс і як пощастить то буде гречка (другий рік сіяли).
Я до чого веду, медоносна база в мене не дуже:o, повномедних рамок не багато... А ми тут з колегою за жадібність і технології сперечаємось.

Vorobeyko
29.12.2017, 15:08
Погоду 29 декабря в Запорожском районе можно описать вот этим новогодним фото :newy: :
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

+6, слегка пасмурно. Все сидят по ульям, но как-то беспокойно - вдруг надумают что пришла весна и пора расплод выводить.

Ворон
29.12.2017, 15:39
Вік живи - вік учись:rofl2:.
Ясно що кульки зимою це форсмажор з осені. Великих гуру:poklon: прошу сильно не бити себе п'ятою в груди, бо форсмажори були, є і будуть в кожного. Чи у вас сім'ї зимою не гинули?

Добавлено через 6 минут


В мене також ніхто літав. Було якось на тижні в кількох вуликах носи показували, але до масових обльотів так і не дійшло.

Добавлено через 14 минут


Якщо чесно, то навіть сусідні райони можуть суттєво відрізняються як не погодою, то медоносною базою. В нас с\г знаходиться на зародковому стані ( тільки починають щось цікаве сіяти). Акації масиві немає, в радіусі льоту біля 2-3га (але на них припадає близько 150-200 сімей), липових дерев не більше ніж вуликів у Володимирці. Одна надія на ліс і як пощастить то буде гречка (другий рік сіяли).
Я до чого веду, медоносна база в мене не дуже:o, повномедних рамок не багато... А ми тут з колегою за жадібність і технології сперечаємось.

Таким "технологічним" пасічникам поради більше давати небуду,бо вони свою вину перекладають на інших,сліпий непобачить,глухий непочує.:old:

Сергей17
29.12.2017, 15:49
А у нас не летали. Сыро и ветер. Заглянул на днях в пару ульев, просто проверил, как там мыши. Мышей нет и следа, но сыро. не знаю, зачем оставил утеплительные подушки? Прошлые годы под одним холстиком зимовали, так гнезда оставались сухими. Поленился поснимать подушки, подумал, что там тот тоненький синтепон.

П. С. Снять или уже пусть продолжают зимовать?

Я, думаю надо снять, просушить. Когда возвращать решайте сами. У меня третий год с средины сентября без холстиков и если не будет сильных морозов так будет до облёта. Собраны закормлены и до февраля нечего их тревожить.

Valeriy_61
29.12.2017, 19:33
Все сидят по ульям, но как-то беспокойно - вдруг надумают что пришла весна и пора расплод выводить.
Некоторые семьи уже НАДУМАЛИ...:):(

art.
29.12.2017, 19:40
позавчера смотрел избранно 4 семьи, все сидят сверху спереди... вот говорят же, не тревожь семьи... было за декабрь пару деньков с солнцем, облетывались ну очень слабо... у нас в основном стояла погода сумрачная, тучи, ветер, хоть и плюс... напомню дно у меня сетка но посреди квадратик сетки 20Х20 см улья ЭППС... на рамках лежит фольгоизол с просветами (то есть не на весь корпус), утепление не ложил, гнезда не сужал...

Юрій Чугай
29.12.2017, 20:31
Таким "технологічним" пасічникам поради більше давати небуду,бо вони свою вину перекладають на інших,сліпий непобачить,глухий непочує.:old:

Так. Відтепер свою провину буду перекладати на Вас.
Без образ.

art.
29.12.2017, 20:39
Таким "технологічним" пасічникам поради більше давати небуду,бо вони свою вину перекладають на інших,сліпий непобачить,глухий непочує.:old:

Ярослав... может не совсем понятно обьяснил?.. я иногда бывает напишу, потом на следующий день прочитаю и сам не понимаю что я имел ввиду...

Ворон
29.12.2017, 20:59
Ярослав... может не совсем понятно обьяснил?.. я иногда бывает напишу, потом на следующий день прочитаю и сам не понимаю что я имел ввиду...
Артур,все я правильно пояснив,але людина спихнула проблему на погану кормову базу,і бігала цілу зиму до бджіл з помадками,а треба було просто докормити до потрібного мінімуму цукровим сиропом,і дати бджолам спокій,як і собі.П/С Забув ще написати,що вина впала на сжатість гнізда,хоч кожен підручник рекомендує максимально стискати гнізда,для успішної зимівлі.:confused:

Владимир Татомир
29.12.2017, 21:30
Акації масиві немає
У Вас еще нет, а у нас уже нет.Рубают безбожно.

Добавлено через 1 минуту
вдруг надумают что пришла весна и пора расплод выводить
Как только трута заложат, сразу стартера заряжать и прививки:rofl2:В марте облетывать будем.:)

Alexandr L
29.12.2017, 22:09
Сообщение от yu1986ra
Акації масиві немає[/quote]
У нас акацию на дрова сами лесники режут круглый год, машины полные срезанных стволов почти каждый день выходят из леса. Липу тоже дорезают, осталась только на крутых склонах. Жлобство сильнее всего остального.

Юрій Чугай
29.12.2017, 22:40
Артур,все я правильно пояснив,але людина спихнула проблему на погану кормову базу,і бігала цілу зиму до бджіл з помадками,а треба було просто докормити до потрібного мінімуму цукровим сиропом,і дати бджолам спокій,як і собі.П/С Забув ще написати,що вина впала на сжатість гнізда,хоч кожен підручник рекомендує максимально стискати гнізда,для успішної зимівлі.:confused:

Бачу сліпий глухого не зрозуміє. Максимально зжати це скільки лишити - одну, дві,три рамки? Я ж вище писав своє бачення оптимальної зжатості сім'ї за формою клубу. Не треба чіплятись за слова.
P.S. книгичасто олухи пишуть-переписують і матки в литопаді червлять і ще багато чого може статись.

Добавлено через 7 минут
Сообщение от yu1986ra
Акації масиві немає
У нас акацию на дрова сами лесники режут круглый год, машины полные срезанных стволов почти каждый день выходят из леса. Липу тоже дорезают, осталась только на крутых склонах. Жлобство сильнее всего остального.[/QUOTE]

В нас акацію на дрова не беруть (знаю в лісі біля 1 га ділянку), просто не знають " шо воно таке і з чим його їдять" та ще колюче. А липи по лісах також ніколи не було (тільки біля старих колгоспних пасік садили), тому липових дощок навіть в очі не бачив (це й на краще- нема проблеми вибору).

Vorobeyko
29.12.2017, 23:05
В марте облетывать будем
Да с такой погодой через месяц рапсовый мёд пойдет!:D

пасіка
29.12.2017, 23:15
У нас акацию на дрова сами лесники режут круглый год, машины полные срезанных стволов почти каждый день выходят из леса. Липу тоже дорезают, осталась только на крутых склонах. Жлобство сильнее всего остального.

Гади,іншими словами не назвеш:diabolo:

Сергей17
29.12.2017, 23:17
На улице ветер, дождь, слякоть но зима должна взять своё.

art.
30.12.2017, 06:45
На улице ветер, дождь, слякоть но зима должна взять своё.

что то зима не торопится брать свое... так до весны и дотянем...

Кудлянин
30.12.2017, 07:05
я иногда бывает напишу, потом на следующий день прочитаю и сам не понимаю что я имел ввиду...
Супер !!!!!!!

Сергей17
30.12.2017, 08:04
что то зима не торопится брать свое... так до весны и дотянем...

Вы ище экстрасенсов подключите. На том сайте за две недели не раз перепишут прогноз. По-моему в 15 г. 26 марта так задуло с двора выйти нельзя было, улья только крышы выглядывали, а сезон был медовым. Поздняя осень продолжается дует, дождит.

art.
30.12.2017, 08:10
Вы ище экстрасенсов подключите. На том сайте за две недели не раз перепишут прогноз.

это точно.. ещё 15 числа писали на новый год -10 и снег :neigh:
я вообще наблюдаю и пришел к выводу что у нас времена года сместились на один месяц... замечали?

Юрий Ник.
30.12.2017, 08:22
Вы ище экстрасенсов подключите. На том сайте за две недели не раз перепишут прогноз.
Недавно слышал по радио говорил один синоптик, что предсказать погоду они могут только на 5 дней и то не всегда, остальное фантазии!

Сергей17
30.12.2017, 08:36
Недавно слышал по радио говорил один синоптик, что предсказать погоду они могут только на 5 дней и то не всегда, остальное фантазии!

Погоду прогнозирут правильно, дни не верно указывают.(ИМХО) главное сейчас что-бы возле ульев не было свежего подмора. Это он и привлекает синиц.

Володимир Jos
30.12.2017, 13:09
главное сейчас что-бы возле ульев не было свежего подмора. Это он и привлекает синиц.
Це точно... З"являються з самого ранку..Крутиться зграйка синиць і горобців. Нишпорять біля вуликів. Потім мандрують далі.. Але таке враження, що моя пасіка в їхньому розкладі - сніданок.
Зараз +11. Тихо і пасмурно...

Kitam
30.12.2017, 13:30
Погода переменчивая не дает в этом году занести пчел в зимовник..только собрался заносить, навалило снега по колено..теперь тепло и дожди льют, вчера было +9 но показалось только несколько пчел..первая неделя января тоже с плюсом..а потом в середине января уже нет смысла и заносить..

бігунець
30.12.2017, 13:56
Только что снял утепление. Не во всех семьях. Есть ульи, где и с утеплением сухо. Заодно холстики приподнял. Рано еще радоваться, все равно приятно, видя, что пчелы живы. Обратил внимание, 2 семьи сидят возле задней стенки. Пусть.
Хорошей зимовки.:)

САМ
30.12.2017, 14:19
Доброго всім здоров*я!!!
Всім бджолярам в нашій рідній країні
щиро бажаю добра.
Гарной зимівлі,раніше обльоту,щоб весна теплой була.
Хай Новий рік,що стоїть на порозі
МИР нам усім принесе,
щоб як собаки не гризлися люди,
Бджоли ж відчують усе...
Щоб аж зі Сходу далеко на Захід
пишно буяли поля: жовтим подсонухом,
білою гречкой-хай зацвітає земля,
щоб буйно верес цвів у горах Карпатах
на полонинах ще й мак.
Кожному МЕД принесе лише користь-
хай вибира на свій смак!!!!:ura1:


Всіх бджолярів та іхні родини з наступаючим Новим 2018 роком!!

Valeriy_61
30.12.2017, 19:02
26 марта так задуло с двора выйти нельзя было, улья только крышы выглядывали,
Правда, не стоит раслабляца, зима еще в переди....:rofl2:

Женя Д
30.12.2017, 19:44
последних 2 дня лил дождь,сегодня немного прояснилось,температура +4,сьездил на пасеку,тишина и спокойствие,в вагоне+8,проверил наличие корма для мышей,среди недели летали немного,видны свежие следы,приоткрыл пару ульев,влаги нету,тепло на ощупь не ощущается,имею пару семей для контроля через вентиляционое зарешеченное окно,за 2 недели клуб продвинулся на 2-3см,идут от передней стенки к задней

МЭД
30.12.2017, 22:01
Свежак от МегаСтарателя
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Ворон
31.12.2017, 10:48
У нас зранку встановилась новорічна погода,чого і вам бажаю,на градуснику 0"С і іде лапатий Новорічний сніг,красота,з наступаючим усіх форумчан.:newy::moroz:

Волкотрубенко
31.12.2017, 11:43
Сегодня ночью прослушал некоторые семьи через леток. Сидят тихо, расплода не услышал. Будем надеяться, что недавнее тепло негативно не скажется на их здоровье.

art.
31.12.2017, 12:30
У нас зранку встановилась новорічна погода,чого і вам бажаю,на градуснику 0"С і іде лапатий Новорічний сніг,красота,з наступаючим усіх форумчан.:newy::moroz:

ну хоть у кого то будет праздничная погода ... с наступающим!!!

Женя Д
31.12.2017, 12:59
Волкотрубенко-конечно сидят тихо...им лишний рот в предновогоднюю ночь только помеха,самим небойсь сороковки мало)))

САМ
31.12.2017, 14:13
Доброго всем здоровья!!!
Погода на севере Черниговской области 31 декабря 2017 года в 13-00
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

:ura1::ura1::ura1::ura1:

Женя Д
31.12.2017, 14:17
у нас тоже солнце вышло а градусник в тени +3 показывает,и ветер до костей пробирает,и вроде не сильный а мерзкий

МЭД
31.12.2017, 14:23
Не у нас тихо, пасмурно ,сыро +6.

Valeriy_61
31.12.2017, 14:48
Да...За окном, не совсем, Новый Год.:confused:

Берендей
31.12.2017, 14:53
Да...За окном, не совсем, Новый Год.:confused:

А нечего туда выглядывать в это окно. Новогоднее настроение появляется когда заглядываешь не в окно а в холодильник.:beer:

бігунець
31.12.2017, 15:28
У нас зранку встановилась новорічна погода,чого і вам бажаю,на градуснику 0"С і іде лапатий Новорічний сніг,красота,з наступаючим усіх форумчан.:newy::moroz:

К нам пришел. Похоже новый год таки будет со снегом.:)

МЭД
31.12.2017, 16:26
Вот такие уже у нас сережки на лещине ,с палец длиной , пару теплых дней и начнут пылить .
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

art.
31.12.2017, 16:39
Вот такие уже у нас сережки на лещине ,с палец длиной , пару теплых дней и начнут пылить .


это у тебя возле дома? а есть молодая поросль?

Евгений1970
31.12.2017, 17:04
Вот такие уже у нас сережки на лещине ,с палец длиной , пару теплых дней и начнут пылить .
Весной думал "когда они появляются?". А в этом году заметил что они висят с осени.:confused: В октябре копал траншею под водопровод возле лещины - серёжки уже были, а вот цветки невзрачные весной только появляются. Похоже серёжки висят всю зиму:ah:

Василий
31.12.2017, 18:16
ВСЕХ С НАСТУПАЮЩИМ НОВЫМ ГОДОМ!!!

ЗДОРОВь И УДАЧНОЙ ЗИМОВКИ:beer:

SkyBlues
31.12.2017, 18:16
Новорічне привітання до бджолярів!
Сама найкраща прикраса для ялинки.
Рій та ялинка. :)

дивись фото ;)

МЭД
31.12.2017, 18:18
это у тебя возле дома? а есть молодая поросль?
Это не моя соседская метров за 30 ниже в балку . Растет огромным кустом и все как удочки. Кстати удочки из лещины бомба . Только надо выбирать самую ровную длинную подвязывать вертикально с грузом и сушить.

kolia
31.12.2017, 18:50
Всех с наступающим Новым Годом!!!счастья, здоровья, и успеха в нашем нелегком деле

Кудлянин
31.12.2017, 19:15
У нас зранку встановилась новорічна погода,чого і вам бажаю,на градуснику 0"С і іде лапатий Новорічний сніг,красота,з наступаючим усіх форумчан.:newy::moroz:

Только белая зависть . У нас сыро и мерзко +4 , несколько раз срывался дождь ( шашлык дожаривал под зонтом ) . Сейчас сидим за столом толкаем старый год . Всех коллег поздравляю с наступающим Новым годом ! Крепкого здоровья всем , мирного неба , исполнения всех желаний , хороших взяток и красивых маток . Будущий год - это наш год : все лето язык на плече ( как у собаки ) . С праздником !!!

Ruslan98
31.12.2017, 19:57
Всіх с прийдешнім Новим Роком!

САМ
31.12.2017, 20:13
BeeHNY01.jpg (331.8 Кб, 17 просмотров)

С лета человек готовился и пчелок готовил к поздравлению с НОВЫМ ГОДОМ!!! КЛАСС!!! Нужно дублировать в раздел Новогоднего конкурса!!!

kostantin501
31.12.2017, 21:32
Друзья, с Новым Годом!Богатых медо сборов и крепкого здоровья Вам. Заглядывал в некотрые семьи, пока зимуем.:beer: